2009 WVSSL CHAMPIONSHIPS

Quincy Aquatic Center

Quincy, Washington

07/25/09 - 07/25/09

Short Course Yards

Meet Results


Ev# 1 GIRLS 8&UN 100 MEDLEY RELAY Ev# 2 BOYS 8&UN 100 MEDLEY RELAY
Ev# 3 GIRLS 10&UN 100 MEDLEY RELAY Ev# 4 BOYS 10&UN 100 MEDLEY RELAY
Ev# 5 GIRLS 12&UN 100 MEDLEY RELAY Ev# 6 BOYS 12&UN 100 MEDLEY RELAY
Ev# 7 GIRLS 14&UN 200 MEDLEY RELAY Ev# 8 BOYS 14&UN 200 MEDLEY RELAY
Ev# 9 GIRLS 18&UN 200 MEDLEY RELAY Ev# 10 BOYS 18&UN 200 MEDLEY RELAY
Ev# 11 GIRLS 6&UN 25 BACKSTROKE Ev# 12 BOYS 6&UN 25 BACKSTROKE
Ev# 13 GIRLS 7-7 25 BACKSTROKE Ev# 14 BOYS 7-7 25 BACKSTROKE
Ev# 15 GIRLS 8-8 25 BACKSTROKE Ev# 16 BOYS 8-8 25 BACKSTROKE
Ev# 17 GIRLS 9-9 50 BACKSTROKE Ev# 18 BOYS 9-9 50 BACKSTROKE
Ev# 19 GIRLS 10-10 50 BACKSTROKE Ev# 20 BOYS 10-10 50 BACKSTROKE
Ev# 21 GIRLS 11-11 50 BACKSTROKE Ev# 22 BOYS 11-11 50 BACKSTROKE
Ev# 23 GIRLS 12-12 50 BACKSTROKE Ev# 24 BOYS 12-12 50 BACKSTROKE
Ev# 25 GIRLS 13-13 50 BACKSTROKE Ev# 26 BOYS 13-13 50 BACKSTROKE
Ev# 27 GIRLS 14-14 50 BACKSTROKE Ev# 28 BOYS 14-14 50 BACKSTROKE
Ev# 29 GIRLS 15-16 50 BACKSTROKE Ev# 30 BOYS 15-16 50 BACKSTROKE
Ev# 31 GIRLS 17-18 50 BACKSTROKE Ev# 32 BOYS 17-18 50 BACKSTROKE
Ev# 33 GIRLS 6&UN 100 INDIVIDUAL MEDLEY Ev# 34 BOYS 6&UN 100 INDIVIDUAL MEDLEY
Ev# 35 GIRLS 7-7 100 INDIVIDUAL MEDLEY Ev# 36 BOYS 7-7 100 INDIVIDUAL MEDLEY
Ev# 37 GIRLS 8-8 100 INDIVIDUAL MEDLEY Ev# 38 BOYS 8-8 100 INDIVIDUAL MEDLEY
Ev# 39 GIRLS 9-9 100 INDIVIDUAL MEDLEY Ev# 40 BOYS 9-9 100 INDIVIDUAL MEDLEY
Ev# 41 GIRLS 10-10 100 INDIVIDUAL MEDLEY Ev# 42 BOYS 10-10 100 INDIVIDUAL MEDLEY
Ev# 43 GIRLS 11-11 100 INDIVIDUAL MEDLEY Ev# 44 BOYS 11-11 100 INDIVIDUAL MEDLEY
Ev# 45 GIRLS 12-12 100 INDIVIDUAL MEDLEY Ev# 46 BOYS 12-12 100 INDIVIDUAL MEDLEY
Ev# 47 GIRLS 13-13 100 INDIVIDUAL MEDLEY Ev# 48 BOYS 13-13 100 INDIVIDUAL MEDLEY
Ev# 49 GIRLS 14-14 100 INDIVIDUAL MEDLEY Ev# 50 BOYS 14-14 100 INDIVIDUAL MEDLEY
Ev# 51 GIRLS 15-16 100 INDIVIDUAL MEDLEY Ev# 52 BOYS 15-16 100 INDIVIDUAL MEDLEY
Ev# 53 GIRLS 17-18 100 INDIVIDUAL MEDLEY Ev# 54 BOYS 17-18 100 INDIVIDUAL MEDLEY
Ev# 55 GIRLS 6&UN 25 BREASTSTROKE Ev# 56 BOYS 6&UN 25 BREASTSTROKE
Ev# 57 GIRLS 7-7 25 BREASTSTROKE Ev# 58 BOYS 7-7 25 BREASTSTROKE
Ev# 59 GIRLS 8-8 25 BREASTSTROKE Ev# 60 BOYS 8-8 25 BREASTSTROKE
Ev# 61 GIRLS 9-9 50 BREASTSTROKE Ev# 62 BOYS 9-9 50 BREASTSTROKE
Ev# 63 GIRLS 10-10 50 BREASTSTROKE Ev# 64 BOYS 10-10 50 BREASTSTROKE
Ev# 65 GIRLS 11-11 50 BREASTSTROKE Ev# 66 BOYS 11-11 50 BREASTSTROKE
Ev# 67 GIRLS 12-12 50 BREASTSTROKE Ev# 68 BOYS 12-12 50 BREASTSTROKE
Ev# 69 GIRLS 13-13 50 BREASTSTROKE Ev# 70 BOYS 13-13 50 BREASTSTROKE
Ev# 71 GIRLS 14-14 50 BREASTSTROKE Ev# 72 BOYS 14-14 50 BREASTSTROKE
Ev# 73 GIRLS 15-16 50 BREASTSTROKE Ev# 74 BOYS 15-16 50 BREASTSTROKE
Ev# 75 GIRLS 17-18 50 BREASTSTROKE Ev# 76 BOYS 17-18 50 BREASTSTROKE
Ev# 77 GIRLS 6&UN 50 FREESTYLE Ev# 78 BOYS 6&UN 50 FREESTYLE
Ev# 79 GIRLS 7-7 50 FREESTYLE Ev# 80 BOYS 7-7 50 FREESTYLE
Ev# 81 GIRLS 8-8 50 FREESTYLE Ev# 82 BOYS 8-8 50 FREESTYLE
Ev# 83 GIRLS 9-9 100 FREESTYLE Ev# 84 BOYS 9-9 100 FREESTYLE
Ev# 85 GIRLS 10-10 100 FREESTYLE Ev# 86 BOYS 10-10 100 FREESTYLE
Ev# 87 GIRLS 11-11 100 FREESTYLE Ev# 88 BOYS 11-11 100 FREESTYLE
Ev# 89 GIRLS 12-12 100 FREESTYLE Ev# 90 BOYS 12-12 100 FREESTYLE
Ev# 91 GIRLS 13-13 100 FREESTYLE Ev# 92 BOYS 13-13 100 FREESTYLE
Ev# 93 GIRLS 14-14 100 FREESTYLE Ev# 94 BOYS 14-14 100 FREESTYLE
Ev# 95 GIRLS 15-16 100 FREESTYLE Ev# 96 BOYS 15-16 100 FREESTYLE
Ev# 97 GIRLS 17-18 100 FREESTYLE Ev# 98 BOYS 17-18 100 FREESTYLE
Ev# 99 GIRLS 6&UN 25 BUTTERFLY Ev# 100 BOYS 6&UN 25 BUTTERFLY
Ev# 101 GIRLS 7-7 25 BUTTERFLY Ev# 102 BOYS 7-7 25 BUTTERFLY
Ev# 103 GIRLS 8-8 25 BUTTERFLY Ev# 104 BOYS 8-8 25 BUTTERFLY
Ev# 105 GIRLS 9-9 50 BUTTERFLY Ev# 106 BOYS 9-9 50 BUTTERFLY
Ev# 107 GIRLS 10-10 50 BUTTERFLY Ev# 108 BOYS 10-10 50 BUTTERFLY
Ev# 109 GIRLS 11-11 50 BUTTERFLY Ev# 110 BOYS 11-11 50 BUTTERFLY
Ev# 111 GIRLS 12-12 50 BUTTERFLY Ev# 112 BOYS 12-12 50 BUTTERFLY
Ev# 113 GIRLS 13-13 50 BUTTERFLY Ev# 114 BOYS 13-13 50 BUTTERFLY
Ev# 115 GIRLS 14-14 50 BUTTERFLY Ev# 116 BOYS 14-14 50 BUTTERFLY
Ev# 117 GIRLS 15-16 50 BUTTERFLY Ev# 118 BOYS 15-16 50 BUTTERFLY
Ev# 119 GIRLS 17-18 50 BUTTERFLY Ev# 120 BOYS 17-18 50 BUTTERFLY
Ev# 121 GIRLS 6&UN 25 FREESTYLE Ev# 122 BOYS 6&UN 25 FREESTYLE
Ev# 123 GIRLS 7-7 25 FREESTYLE Ev# 124 BOYS 7-7 25 FREESTYLE
Ev# 125 GIRLS 8-8 25 FREESTYLE Ev# 126 BOYS 8-8 25 FREESTYLE
Ev# 127 GIRLS 9-9 50 FREESTYLE Ev# 128 BOYS 9-9 50 FREESTYLE
Ev# 129 GIRLS 10-10 50 FREESTYLE Ev# 130 BOYS 10-10 50 FREESTYLE
Ev# 131 GIRLS 11-11 50 FREESTYLE Ev# 132 BOYS 11-11 50 FREESTYLE
Ev# 133 GIRLS 12-12 50 FREESTYLE Ev# 134 BOYS 12-12 50 FREESTYLE
Ev# 135 GIRLS 13-13 50 FREESTYLE Ev# 136 BOYS 13-13 50 FREESTYLE
Ev# 137 GIRLS 14-14 50 FREESTYLE Ev# 138 BOYS 14-14 50 FREESTYLE
Ev# 139 GIRLS 15-16 50 FREESTYLE Ev# 140 BOYS 15-16 50 FREESTYLE
Ev# 141 GIRLS 17-18 50 FREESTYLE Ev# 142 BOYS 17-18 50 FREESTYLE
Ev# 143 GIRLS 8&UN 100 FREESTYLE RELAY Ev# 144 BOYS 8&UN 100 FREESTYLE RELAY
Ev# 145 GIRLS 10&UN 100 FREESTYLE RELAY Ev# 146 BOYS 10&UN 100 FREESTYLE RELAY
Ev# 147 GIRLS 12&UN 100 FREESTYLE RELAY Ev# 148 BOYS 12&UN 100 FREESTYLE RELAY
Ev# 149 GIRLS 14&UN 200 FREESTYLE RELAY Ev# 150 BOYS 14&UN 200 FREESTYLE RELAY
Ev# 151 GIRLS 18&UN 200 FREESTYLE RELAY Ev# 152 BOYS 18&UN 200 FREESTYLE RELAY

[Top of Page] [Event List]


Event 1 GIRLS 8&UN 100 MEDLEY RELAY
     1   UPPER VALLEY SWIM TE A       UPPER VALLEY SWIM TE 1:43.71  
          Craig,Kaitlyn      8          Van Heyningen,Hann 8
          Brulotte,Elise     8          Evans,Megan        8
     2   EPHRATA A                    EPHRATA              1:51.49  
          Brzezny,Nikola     6          Dilling,Emmie      7
          Ostrowski,Katelyn  8          Buchert,Mya        8
     3   CASHMERE A                   CASHMERE             2:02.15  
     4   UPPER VALLEY SWIM TE B       UPPER VALLEY SWIM TE 2:07.23  
          Bittle,Kayla Jo    7          Moore,Kaila        8
          VanDel,Julia       6          Craig,Natalie      6
     5   YMCA/CUDA A                  YMCA/CUDA            2:08.50  
          Martinez,Jordyn    8          Abney,Sophia       7
          Lane,Whitney       8          Tarr,Andi          7
     6   WRAC A                       WRAC                 2:08.61  

[Top of Page] [Event List]


Event 2 BOYS 8&UN 100 MEDLEY RELAY
     1   UPPER VALLEY SWIM TE A       UPPER VALLEY SWIM TE 1:51.26  
          Nelson,Jack        8          Burpee,Ethan       8
          Erisman,Logan      7          Grosse,Colby       8
     2   WRAC A                       WRAC                 1:54.50  
     3   UPPER VALLEY SWIM TE B       UPPER VALLEY SWIM TE 1:59.36  
          Bond-Gledhill,Henr 7          McMahon,Nathan     8
          Gross,Dylan        8          Aguigui,Josiah     8
     4   CASHMERE A                   CASHMERE             2:28.31  

[Top of Page] [Event List]


Event 3 GIRLS 10&UN 100 MEDLEY RELAY
     1   CASHMERE A                   CASHMERE             1:22.44  
     2   UPPER VALLEY SWIM TE A       UPPER VALLEY SWIM TE 1:25.75  
          Bond-Gledhill,Ella 9          Youkey,Lydia      10
          VanDel,Madeleine   9          Spiegel-Ostrom,Iv 10
     3   EPHRATA A                    EPHRATA              1:36.26  
          Buchert,Maggie    10          Flynn,Kelsi       10
          Laird,Kyra        10          Kliphardt,Brianne 10
     4   UPPER VALLEY SWIM TE B       UPPER VALLEY SWIM TE 1:38.80  
          Conoley,Fern      10          Astell,Addie       9
          Ringel,Kieran     10          Bittle,Sierra     10
     5   QUINCY SWIM TEAM A           QUINCY SWIM TEAM     1:40.38  
          Omlin,Marlo       10          Cornu-Labat,Pauli 10
          Thomsen,Natalie    9          Nieuwenhuis,Brynn  8
     6   WATERVILLE SUMMER SW A       WATERVILLE SUMMER SW 1:41.63  
          Meinzer,Ryleigh   10          Koenig,Drew        9
          Deishl,Lexi        9          Clements,Justine   9
     7   CASHMERE C                   CASHMERE             1:43.23  
     8   UPPER VALLEY SWIM TE C       UPPER VALLEY SWIM TE 1:46.52  
          McDevitt,Brooke   10          Martinez,Skylar    9
          Gaines,Emily       9          Alexander,Aurora   9
     9   WRAC C                       WRAC                 1:51.90  
     10  YMCA/CUDA B                  YMCA/CUDA            2:06.65  
          Tesh,Paige         9          Bresee,Bailey      9
          De La cruz,Kenia  10          Cuevas,Sophia      9
     11  WATERVILLE SUMMER SW B       WATERVILLE SUMMER SW 2:08.25  
          Newcomb,Haylee     9          Willms,Taylor      9
          Henson,Haley       9          Hansen,Alyssa      9

[Top of Page] [Event List]


Event 4 BOYS 10&UN 100 MEDLEY RELAY
     1   QUINCY SWIM TEAM A           QUINCY SWIM TEAM     1:32.70  
          Petersen,Gates     9          VanDiest,Brendan  10
          Beaumont,Riley    10          Van Diest,Dawson   9
     2   CASHMERE A                   CASHMERE             1:34.74  
     3   EPHRATA A                    EPHRATA              1:38.06  
          Hansen,Michael     9          Anderson,Drew     10
          Etter,Ethan       10          Allen,Gavan        9
     4   UPPER VALLEY SWIM TE B       UPPER VALLEY SWIM TE 1:42.22  
          Collier,Garrett    9          Hol,Niko          10
          Welch,Carter      10          Dawson,Raven       9
     5   WRAC A                       WRAC                 1:53.81  

[Top of Page] [Event List]


Event 5 GIRLS 12&UN 100 MEDLEY RELAY
     1   EPHRATA A                    EPHRATA              1:10.80  
          Scellick,Catherin 12          Turnbull,Alice    12
          Koch,Shelby       12          Etter,Karlee      11
     2   WRAC A                       WRAC                 1:12.50  
     3   CASHMERE A                   CASHMERE             1:14.15  
     4   UPPER VALLEY SWIM TE A       UPPER VALLEY SWIM TE 1:16.66  
          Lasater,Grace     12          McDevitt,Taylor   12
          Butler,Rebekah    12          Seaman,Claire     11
     5   UPPER VALLEY SWIM TE B       UPPER VALLEY SWIM TE 1:17.65  
          Russ,Madison      12          McEachern,Marriah 11
          Sittman,Delaney   11          Whitten,Katie     12
     6   EPHRATA B                    EPHRATA              1:25.73  
          Severin,Khaila    12          Wade,Haley        12
          Brooks,Marissa    12          Mickelsen,Delaney 11
     7   QUINCY SWIM TEAM A           QUINCY SWIM TEAM     1:32.61  
          Lindell,Hannah    11          Bensch,Emily      12
          Ramsey,Kaitlin    11          Nieuwenhuis,Erin  11
     8   CASHMERE B                   CASHMERE             1:36.73  
     8   WATERVILLE SUMMER SW A       WATERVILLE SUMMER SW 1:36.73  
          Hinderer,Julia    11          Parcells,Kimberly 10
          Gormley,McKaylin  10          Browning,Kelsey   11

[Top of Page] [Event List]


Event 6 BOYS 12&UN 100 MEDLEY RELAY
     1   UPPER VALLEY SWIM TE A       UPPER VALLEY SWIM TE 1:11.64  
          Grosse,Cameron    12          Wood,Noah         12
          Browne,Blakely    12          Ashcraft,Connor   12
     2   QUINCY SWIM TEAM A           QUINCY SWIM TEAM     1:11.73  
          Prchal,Sean       12          Van Diest,Blake   12
          Silk,Russell      12          Lee,Jake          12
     3   EPHRATA A                    EPHRATA              1:14.82  
          Ostrowski,Quint   11          Lobe,Nicholas     12
          Monson,Stenn      12          Barnes,Gavin      12
     4   CASHMERE A                   CASHMERE             1:20.98  
     5   UPPER VALLEY SWIM TE B       UPPER VALLEY SWIM TE 1:22.94  
          Hamilton,Khayman  12          Gorski,David      12
          Brulotte,Joshua   11          McMahon,Carson    12
     6   QUINCY SWIM TEAM B           QUINCY SWIM TEAM     1:29.71  
          Horning,Mark      11          Lee,Blaine        11
          Petersen,Gunnar   11          Berndt,Titus      11
     7   WRAC A                       WRAC                 1:34.09  

[Top of Page] [Event List]


Event 7 GIRLS 14&UN 200 MEDLEY RELAY
     1   EPHRATA A                    EPHRATA              2:22.69  
          Etter,Casey       13          Nelson,Melissa    14
          Laird,Lauren      14          Barnes,Taylor     14
     2   WRAC A                       WRAC                 2:28.83  
     3   UPPER VALLEY SWIM TE A       UPPER VALLEY SWIM TE 2:29.98  
          Winters,Madeline  14          Ross,Halee        14
          Rice,Hannah       13          Witkowski,Lisa    14
     4   YMCA/CUDA A                  YMCA/CUDA            2:45.67  
          Rinker,Katie      13          Tesh,Piper        14
          Heminger,Marina   14          Bogen,Lydia       13
     5   WATERVILLE SUMMER SW A       WATERVILLE SUMMER SW 2:57.58  
          Thomsen,Elaina    12          Clements,Hanna    13
          Bromiley,Bailey   13          Moreno,Janis      13
     6   EPHRATA B                    EPHRATA              3:02.34  
          Chlarson,Kayce    14          Flynn,Shannon     14
          Hammer,Rani       13          Hansen,Katie      13
     7   CASHMERE A                   CASHMERE             3:03.08  
     8   WRAC B                       WRAC                 3:06.22  

[Top of Page] [Event List]


Event 8 BOYS 14&UN 200 MEDLEY RELAY
     1   UPPER VALLEY SWIM TE A       UPPER VALLEY SWIM TE 2:13.10  
          Crites,Derek      13          Wood,Nicholas     14
          Erisman,Chandler  13          Ward,Jesse        13
     2   EPHRATA A                    EPHRATA              2:20.91  
          Turnbull,Brice    13          Brzezny,Jordan    14
          Laird,Jacob       13          Jacobson,Cole     13
     3   EPHRATA B                    EPHRATA              2:46.20  
          Benthem,Dylan     13          Flynn,Sam         13
          Matus,Isaac       14          Allen,Griffin      7
     4   QUINCY SWIM TEAM A           QUINCY SWIM TEAM     2:48.40  
          Petersen,Trey     13          Bensch,James      14
          Hodges,Darren     14          Lindell,Aaron     13
     5   UPPER VALLEY SWIM TE B       UPPER VALLEY SWIM TE 2:48.87  
          Martinez,Jake     13          Merry,Nathaniel   13
          Champagne,Neal    13          Nelson,Max        13
     6   YMCA/CUDA A                  YMCA/CUDA            2:55.17  
          Abney,Connor      12          Bertram,Jordan    14
          Wurl,Cutter       11          Zuniga,Marcelo    14
     7   WATERVILLE SUMMER SW A       WATERVILLE SUMMER SW 3:00.75  
          Mires,Wyatt       12          Edgar,Walter      13
          Newcomb,Tate      13          Parcells,Robert   12
     8   CASHMERE A                   CASHMERE             3:12.71  

[Top of Page] [Event List]


Event 9 GIRLS 18&UN 200 MEDLEY RELAY
     1   UPPER VALLEY SWIM TE A       UPPER VALLEY SWIM TE 2:13.71  
          Stanich,Kealey    15          Larson,Kristianna 18
          Aguigui,Amy       16          Foote,Emma        15
     2   EPHRATA A                    EPHRATA              2:18.15  
          Youngberg,Alex    17          Duff,Allison      16
          Knitter,Kaitlyn   15          Inch,Kari         15
     3   QUINCY SWIM TEAM A           QUINCY SWIM TEAM     2:25.11  
          Lindell,Rachel    17          Knodell,Bonnie    18
          Knodell,Colleen   18          Hodges,Janna      16
     4   UPPER VALLEY SWIM TE B       UPPER VALLEY SWIM TE 2:44.29  
          Harris,Madeline   13          Mullady,Nicole    18
          Gross,Devan       17          Russ,Janessa      15
     5   CASHMERE A                   CASHMERE             2:47.84  

[Top of Page] [Event List]


Event 10 BOYS 18&UN 200 MEDLEY RELAY
     1   CASHMERE A                   CASHMERE             2:06.56  
     2   QUINCY SWIM TEAM A           QUINCY SWIM TEAM     2:09.50  
          Beaumont,Nathan   18          Lindell,Jarrod    15
          Beaumont,Cody     16          Horning,Ben       17
     3   WATERVILLE SUMMER SW A       WATERVILLE SUMMER SW 2:17.21  
          Clements,Mitchell 14          Thomsen,Garrett   15
          Bariether,Levi    17          Daling,Ian        17
     4   UPPER VALLEY SWIM TE A       UPPER VALLEY SWIM TE 2:18.55  
          Crites,Clayton    16          Welch,Andy        15
          Gross,Connor      15          Champagne,Brennan 16
     5   EPHRATA A                    EPHRATA              2:37.15  
          Monson,Brandt     15          Dilling,Mattias   15
          Dale,Jacob        18          Dotson,Jacob      17

[Top of Page] [Event List]


Event 11 GIRLS 6&UN 25 BACKSTROKE
     1   Craig, Natalie               UPPER VALLEY SWIM TE   27.58  
     2   Murillo, Olga                YMCA/CUDA              29.01  
     3   Hock, Annabelle              EPHRATA                31.19  
     4   Brzezny, Nikola              EPHRATA                31.20  
     5   Dilly, Sophie                CASHMERE               31.35  
     6   McDevitt, Zoe                UPPER VALLEY SWIM TE   35.29  
     7   Willms, Brooke               WATERVILLE SUMMER SW   35.40  
     8   Thomsen, Taylor              QUINCY SWIM TEAM       35.56  
     9   Brown, Peyton                CASHMERE               36.77  
     10  Pace, Rebecca                CASHMERE               37.70  
     11  Thomsen, Emily               WATERVILLE SUMMER SW   48.72  

[Top of Page] [Event List]


Event 12 BOYS 6&UN 25 BACKSTROKE
     1   Jones, Luke                  EPHRATA                36.87  
     2   Boruff, Maxwell              EPHRATA                39.22  
     4   Towry, Owen                  EPHRATA                43.18  
     5   Nelson, Henry                CASHMERE               53.72  
     6   Loidhamer, Camden            YMCA/CUDA            1:02.45  

[Top of Page] [Event List]


Event 13 GIRLS 7-7 25 BACKSTROKE
     1   Bittle, Kayla Jo             UPPER VALLEY SWIM TE   27.32  
     2   Velazquez, Maya              WRAC                   30.12  
     3   Abney, Sophia                YMCA/CUDA              30.30  
     4   Tarr, Andi                   YMCA/CUDA              30.34  
     5   Pinneo, Sarah                UPPER VALLEY SWIM TE   33.39  
     6   Brenan, Josie                UPPER VALLEY SWIM TE   35.27  
     7   Register, Shannon            WRAC                   35.42  
     8   Mickelsen, Chloe             EPHRATA                35.51  
     9   Croci, Grace                 CASHMERE               36.84  
     10  Butriulle, Sarah             UPPER VALLEY SWIM TE   37.31  
     11  Buchert, Isabel              EPHRATA                43.19  

[Top of Page] [Event List]


Event 14 BOYS 7-7 25 BACKSTROKE
     1   Beaumont, Tyson              QUINCY SWIM TEAM       25.69  
     2   Loidhamer, Chase             YMCA/CUDA              27.27  
     3   Bond-Gledhill, Henry         UPPER VALLEY SWIM TE   30.22  
     4   Walsh, Ian                   WRAC                   31.99  
     5   Burnham, Zachary             WRAC                   32.34  
     6   Wheeler, Cameron             WRAC                   33.55  
     7   Wurl, Cole                   YMCA/CUDA              34.56  
     8   Duncan, Teague               UPPER VALLEY SWIM TE   39.48  
     9   Gormley, Gannon              WATERVILLE SUMMER SW   41.19  
     10  Voie, Riley                  WATERVILLE SUMMER SW 1:01.27  

[Top of Page] [Event List]


Event 15 GIRLS 8-8 25 BACKSTROKE
     1   Kim, Cassie                  WRAC                   21.42  
     2   Ostrowski, Katelyn           EPHRATA                23.00  
     3   Brulotte, Elise              UPPER VALLEY SWIM TE   26.31  
     4   Nieuwenhuis, Brynn           QUINCY SWIM TEAM       28.51  
     5   Martinez, Jordyn             YMCA/CUDA              28.92  
     6   Craig, Kaitlyn               UPPER VALLEY SWIM TE   29.61  
     7   Dilley, Kaitlyn              WRAC                   31.52  
     8   Lubach, Paige                QUINCY SWIM TEAM       32.28  
     9   Ramirez, Celina              YMCA/CUDA              40.61  
     10  Francis, Rebekah             UPPER VALLEY SWIM TE   56.20  

[Top of Page] [Event List]


Event 16 BOYS 8-8 25 BACKSTROKE
     1   Benthem, Joshua              EPHRATA                25.50  
     2   Nelson, Jack                 UPPER VALLEY SWIM TE   29.16  
     3   Koenig, Cole                 WATERVILLE SUMMER SW   29.41  
     4   Hock, Joeseph                EPHRATA                29.89  
     5   Grosse, Colby                UPPER VALLEY SWIM TE   30.65  
     6   Brito, Landon                EPHRATA                33.17  
     7   Cleveringa, Caleb            EPHRATA                33.37  
     8   Brown, Blake                 CASHMERE               35.17  
     9   Burpee, Ethan                UPPER VALLEY SWIM TE   36.05  
     10  Hamilton, Khayias            UPPER VALLEY SWIM TE   37.95  

[Top of Page] [Event List]


Event 17 GIRLS 9-9 50 BACKSTROKE
     1   Bond-Gledhill, Ella          UPPER VALLEY SWIM TE   50.38  
     2   Wiersma, Gretta              WRAC                   52.56  
     3   Monroe, Dani                 CASHMERE               52.72  
     4   Astell, Addie                UPPER VALLEY SWIM TE   56.11  
     5   Martinez, Skylar             UPPER VALLEY SWIM TE   57.10  
     6   Thomsen, Natalie             QUINCY SWIM TEAM       57.89  
     7   Mickelsen, Avery             EPHRATA                59.73  
     8   Pesta, Amelia                CASHMERE             1:01.61  
     9   Hansen, Alyssa               WATERVILLE SUMMER SW 1:02.15  
     10  Moore, Olivia                WRAC                 1:03.12  
     11  Bresee, Bailey               YMCA/CUDA            1:08.04  
     12  Robinson, Hannah             EPHRATA              1:14.67  
     13  Tesh, Paige                  YMCA/CUDA            1:23.78  
     14  Newcomb, Haylee              WATERVILLE SUMMER SW 1:30.12  
     15  Boruff, Rachel               WRAC                 1:33.79  
     16  Mangas, Amanda               CASHMERE             1:34.23  

[Top of Page] [Event List]


Event 18 BOYS 9-9 50 BACKSTROKE
     1   Petersen, Gates              QUINCY SWIM TEAM       52.25  
     2   Shrader, Justus              WRAC                 1:00.35  
     3   Dilley, Michael              WRAC                 1:02.65  
     4   Allen, Gavan                 EPHRATA              1:03.10  
     5   Sweeney, Aidan               CASHMERE             1:13.84  
     6   Horning, Phillip             QUINCY SWIM TEAM     2:04.12  
     7   Bromiley, Braylen            WATERVILLE SUMMER SW 4:24.82  

[Top of Page] [Event List]


Event 19 GIRLS 10-10 50 BACKSTROKE
     1   Mongeon, Sydnee              CASHMERE               46.40  
     2   Berdine, Maddy               WRAC                   46.88  
     3   Parcells, Kimberly           WATERVILLE SUMMER SW   46.93  
     4   Spiegel-Ostrom, Ivy          UPPER VALLEY SWIM TE   48.00  
     5   Omlin, Marlo                 QUINCY SWIM TEAM       50.06  
     6   Yant, Delaney                YMCA/CUDA              50.79  
     7   Chvilicek, Paige             WRAC                   51.35  
     8   Flynn, Kelsi                 EPHRATA                52.96  
     9   Cannon, McKenna              WRAC                   54.35  
     10  Wurl, Kinley                 YMCA/CUDA              55.33  
     11  Conoley, Fern                UPPER VALLEY SWIM TE   57.06  
     12  Colvin, Catie                CASHMERE               58.46  
     13  Wisemore, Nikki              CASHMERE               58.60  
     14  Buchert, Maggie              EPHRATA              1:02.21  
     15  McDevitt, Brooke             UPPER VALLEY SWIM TE 1:02.75  
     16  Bittle, Sierra               UPPER VALLEY SWIM TE 1:04.27  
     17  Lane, Bergen                 YMCA/CUDA            1:07.63  
     18  Gavin, Molly                 YMCA/CUDA            1:10.34  
     19  De La cruz, Kenia            YMCA/CUDA            1:19.58  

[Top of Page] [Event List]


Event 20 BOYS 10-10 50 BACKSTROKE
     1   Gilbert, Max                 UPPER VALLEY SWIM TE   51.15  
     2   Brown, Spencer               CASHMERE               51.16  
     3   Hansen, Michael              EPHRATA                52.37  
     4   Heminger, Noah               YMCA/CUDA              57.92  
     5   Goodell, Dillon              WRAC                 1:06.33  

[Top of Page] [Event List]


Event 21 GIRLS 11-11 50 BACKSTROKE
     1   McEachern, Marriah           UPPER VALLEY SWIM TE   44.93  
     2   Dilley, Kyra                 WRAC                   45.83  
     3   Lindell, Hannah              QUINCY SWIM TEAM       50.08  
     4   Jiminez, Adrianna            YMCA/CUDA              52.58  
     5   Nieuwenhuis, Erin            QUINCY SWIM TEAM       52.76  
     6   Mickelsen, Delaney           EPHRATA                55.22  
     7   Denton, Jessica              YMCA/CUDA              55.24  
     8   Gross, Trinity               UPPER VALLEY SWIM TE   57.94  
     9   Dougherty, Shannon           UPPER VALLEY SWIM TE   59.20  
     10  Ward, Colleen                CASHMERE             1:01.25  
     11  Burnham, Bethany             WRAC                 1:09.18  
     12  Nordt, Claire                WRAC                 1:10.52  

[Top of Page] [Event List]


Event 22 BOYS 11-11 50 BACKSTROKE
     1   Collett, Harrison            CASHMERE               42.14  
     2   Ostrowski, Quint             EPHRATA                42.71  
     3   Helton, Cole                 WRAC                   47.48  
     4   Kliphardt, Wesley            EPHRATA                48.65  
     5   Brulotte, Joshua             UPPER VALLEY SWIM TE   49.36  
     6   Firestone, Jacob             EPHRATA                50.11  
     7   Wurl, Cutter                 YMCA/CUDA              50.53  
     8   Oberg, Samuel                UPPER VALLEY SWIM TE   56.53  
     9   Nelson, Joe                  UPPER VALLEY SWIM TE   58.21  

[Top of Page] [Event List]


Event 23 GIRLS 12-12 50 BACKSTROKE
     1   Nevil, Franceca              WRAC                   39.33  
     2   Scellick, Catherine          EPHRATA                40.21  
     3   Mongeon, Morgan              CASHMERE               40.67  
     4   Lasater, Grace               UPPER VALLEY SWIM TE   41.08  
     5   Butcherite, Taylor           WRAC                   45.39  
     6   Russ, Madison                UPPER VALLEY SWIM TE   48.24  
     7   Turnbull, Alice              EPHRATA                48.35  
     8   McDevitt, Taylor             UPPER VALLEY SWIM TE   51.40  
     9   Severin, Khaila              EPHRATA                53.27  
     10  Brooks, Marissa              EPHRATA                53.39  
     11  Collins, Camille             CASHMERE               56.40  

[Top of Page] [Event List]


Event 24 BOYS 12-12 50 BACKSTROKE
     1   Grosse, Cameron              UPPER VALLEY SWIM TE   38.27  
     2   Prchal, Sean                 QUINCY SWIM TEAM       43.39  
     3   Barnes, Gavin                EPHRATA                47.47  
     4   Mires, Wyatt                 WATERVILLE SUMMER SW   49.01  
     5   Monroe, Jacob                CASHMERE               51.53  
     6   Abney, Connor                YMCA/CUDA              53.56  
     7   Collier, Brady               UPPER VALLEY SWIM TE   55.85  

[Top of Page] [Event List]


Event 25 GIRLS 13-13 50 BACKSTROKE
     1   Etter, Casey                 EPHRATA                38.87  
     2   Woollums, Ryann              WRAC                   39.44  
     3   VanDerpool, Paige            WRAC                   42.44  
     4   Rinker, Katie                YMCA/CUDA              45.13  
     5   Lee, Becca                   QUINCY SWIM TEAM       45.84  
     6   Turner, Corine               CASHMERE               47.00  
     7   Clements, Hanna              WATERVILLE SUMMER SW   48.20  
     8   Hammer, Rani                 EPHRATA                49.06  
     9   Christensen, Rylie           CASHMERE               49.77  
     10  Burnham, Breauna             WRAC                   58.01  

[Top of Page] [Event List]


Event 26 BOYS 13-13 50 BACKSTROKE
     1   Crites, Derek                UPPER VALLEY SWIM TE   38.25  
     2   Martinez, Alfredo            YMCA/CUDA              38.76  
     3   Cid-Arreguin, Kim            WRAC                   39.30  
     4   Turnbull, Brice              EPHRATA                39.46  
     5   Benthem, Dylan               EPHRATA                43.11  
     6   Petersen, Trey               QUINCY SWIM TEAM       43.31  
     7   Newcomb, Tate                WATERVILLE SUMMER SW   45.69  
     8   Lindell, Aaron               QUINCY SWIM TEAM       45.93  
     9   Oberg, Joe                   UPPER VALLEY SWIM TE   46.05  
     10  Garcia, Isaac                EPHRATA                46.32  
     11  Martinez, Jake               UPPER VALLEY SWIM TE   47.46  
     12  Dye, John                    WRAC                   48.08  
     13  Dougherty, Elijah            UPPER VALLEY SWIM TE   52.76  

[Top of Page] [Event List]


Event 27 GIRLS 14-14 50 BACKSTROKE
     1   Barnes, Taylor               EPHRATA                37.80  
     2   Chvilicek, Maggie            WRAC                   38.53  
     3   Fisher, Kasey                WRAC                   39.83  
     4   Winters, Madeline            UPPER VALLEY SWIM TE   41.31  
     5   Dilly, Rylan                 CASHMERE               46.25  
     6   Chlarson, Kayce              EPHRATA                52.23  

[Top of Page] [Event List]


Event 28 BOYS 14-14 50 BACKSTROKE
     1   Collett, Garrett             CASHMERE               30.81  
     2   Clements, Mitchell           WATERVILLE SUMMER SW   39.78  
     3   Zuniga, Marcelo              YMCA/CUDA              41.45  
     4   Hodges, Darren               QUINCY SWIM TEAM       47.52  
     5   Bensch, James                QUINCY SWIM TEAM       48.83  
     6   Bertram, Jordan              YMCA/CUDA              55.21  

[Top of Page] [Event List]


Event 29 GIRLS 15-16 50 BACKSTROKE
     1   Duff, Allison                EPHRATA                41.63  
     2   Pittsinger, Jessey           CASHMERE               42.30  
     3   Russ, Janessa                UPPER VALLEY SWIM TE   46.16  
     4   Monda, Erin                  EPHRATA                47.72  

[Top of Page] [Event List]


Event 30 BOYS 15-16 50 BACKSTROKE
     1   Dilly, Jake                  CASHMERE               32.26  
     2   Crites, Clayton              UPPER VALLEY SWIM TE   39.21  

[Top of Page] [Event List]


Event 31 GIRLS 17-18 50 BACKSTROKE
     1   Youngberg, Alex              EPHRATA                33.95  
     2   Knodell, Bonnie              QUINCY SWIM TEAM       37.76  
     3   Larson, Kristianna           UPPER VALLEY SWIM TE   38.30  

[Top of Page] [Event List]


Event 32 BOYS 17-18 50 BACKSTROKE
     1   Beaumont, Nathan             QUINCY SWIM TEAM       33.70  

[Top of Page] [Event List]


Event 35 GIRLS 7-7 100 INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Dilly, Claire                CASHMERE             1:56.39  
     2   Velazquez, Maya              WRAC                 2:28.88  

[Top of Page] [Event List]


Event 36 BOYS 7-7 100 INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Elwyn, Conner                WRAC                 1:47.80  
     2   Erisman, Logan               UPPER VALLEY SWIM TE 2:10.92  

[Top of Page] [Event List]


Event 37 GIRLS 8-8 100 INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Van Heyningen, Hannah        UPPER VALLEY SWIM TE 1:47.75  
     2   Ostrowski, Katelyn           EPHRATA              2:02.59  
     3   Mires, Ali                   WATERVILLE SUMMER SW 2:43.56  

[Top of Page] [Event List]


Event 38 BOYS 8-8 100 INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Hock, Joeseph                EPHRATA              2:14.85  
     2   Gross, Dylan                 UPPER VALLEY SWIM TE 2:27.45  
     3   Cleveringa, Caleb            EPHRATA              3:12.11  

[Top of Page] [Event List]


Event 39 GIRLS 9-9 100 INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Dilly, Elsie                 CASHMERE             1:32.83  
     2   Gaines, Emily                UPPER VALLEY SWIM TE 1:57.32  
     3   Martinez, Skylar             UPPER VALLEY SWIM TE 2:06.05  
     4   Clements, Justine            WATERVILLE SUMMER SW 2:12.84  
     5   Deishl, Lexi                 WATERVILLE SUMMER SW 2:13.16  
     6   Koenig, Drew                 WATERVILLE SUMMER SW 2:14.38  
     7   Henson, Haley                WATERVILLE SUMMER SW 2:34.56  
     8   Towry, Katelynn              EPHRATA              2:55.23  

[Top of Page] [Event List]


Event 40 BOYS 9-9 100 INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Ashcraft, Quinn              UPPER VALLEY SWIM TE 2:03.03  
     2   Walsh, Collin                WRAC                 2:13.57  
     3   Osborne, Will                WATERVILLE SUMMER SW 2:43.57  

[Top of Page] [Event List]


Event 41 GIRLS 10-10 100 INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Gormley, McKaylin            WATERVILLE SUMMER SW 1:34.00  
     2   Mongeon, Sydnee              CASHMERE             1:34.71  
     3   Youkey, Lydia                UPPER VALLEY SWIM TE 1:35.17  
     4   Mock, Katie                  CASHMERE             1:50.64  
     5   Laird, Kyra                  EPHRATA              1:51.49  
     6   Chvilicek, Paige             WRAC                 1:53.99  
     7   Kliphardt, Brianne           EPHRATA              1:58.26  
     8   McLeod, Rylie                CASHMERE             2:03.40  
     9   Cornu-Labat, Pauline         QUINCY SWIM TEAM     2:03.44  
     10  Jackson, Jordan              CASHMERE             2:03.56  
     11  Cannon, McKenna              WRAC                 2:06.72  
     12  Ringel, Kieran               UPPER VALLEY SWIM TE 2:07.16  
     13  Strean, Skylar               CASHMERE             2:11.40  
     14  Towry, Makayla               EPHRATA              2:23.36  

[Top of Page] [Event List]


Event 42 BOYS 10-10 100 INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Grosse, Collin               UPPER VALLEY SWIM TE 1:31.82  
     2   Dilly, Joseph                CASHMERE             1:34.84  
     3   Beaumont, Riley              QUINCY SWIM TEAM     1:37.46  
     4   Etter, Ethan                 EPHRATA              1:49.14  
     5   Moser, Jordan                CASHMERE             1:53.16  
     6   Gilbert, Max                 UPPER VALLEY SWIM TE 1:56.35  
     7   Howe, Orlando                WRAC                 2:12.66  
     8   Hol, Niko                    UPPER VALLEY SWIM TE 2:13.02  

[Top of Page] [Event List]


Event 43 GIRLS 11-11 100 INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Dilly, Brittany              CASHMERE             1:27.65  
     2   Sittman, Delaney             UPPER VALLEY SWIM TE 1:31.09  
     3   McEachern, Marriah           UPPER VALLEY SWIM TE 1:31.54  
     4   Burnham, Julia               CASHMERE             1:41.48  
     5   Lindell, Hannah              QUINCY SWIM TEAM     1:43.08  
     6   Ramsey, Kaitlin              QUINCY SWIM TEAM     1:49.36  
     7   Browning, Kelsey             WATERVILLE SUMMER SW 1:55.09  
     8   Denton, Jessica              YMCA/CUDA            1:59.85  
     9   Dougherty, Shannon           UPPER VALLEY SWIM TE 2:00.36  
     11  Gross, Trinity               UPPER VALLEY SWIM TE 2:03.48  
     12  Ward, Colleen                CASHMERE             2:06.67  

[Top of Page] [Event List]


Event 44 BOYS 11-11 100 INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Collett, Harrison            CASHMERE             1:27.21  
     2   Ostrowski, Quint             EPHRATA              1:32.16  
     3   Petersen, Gunnar             QUINCY SWIM TEAM     1:43.30  
     4   Lee, Blaine                  QUINCY SWIM TEAM     1:45.43  
     5   Boese, Austin                WRAC                 1:49.45  
     6   Lindell, Ian                 CASHMERE             1:49.60  
     7   Butler, Levi                 UPPER VALLEY SWIM TE 2:10.71  

[Top of Page] [Event List]


Event 45 GIRLS 12-12 100 INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Koch, Shelby                 EPHRATA              1:25.02  
     2   Scellick, Catherine          EPHRATA              1:26.31  
     3   Butler, Rebekah              UPPER VALLEY SWIM TE 1:27.25  
     4   Whitten, Katie               UPPER VALLEY SWIM TE 1:36.44  
     5   Thomsen, Elaina              WATERVILLE SUMMER SW 1:44.37  
     6   Brooks, Marissa              EPHRATA              1:59.87  

[Top of Page] [Event List]


Event 46 BOYS 12-12 100 INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Grosse, Cameron              UPPER VALLEY SWIM TE 1:23.30  
     2   Browne, Blakely              UPPER VALLEY SWIM TE 1:23.75  
     3   Moser, Cameron               CASHMERE             1:32.35  
     4   Monson, Stenn                EPHRATA              1:32.57  
     5   Prchal, Sean                 QUINCY SWIM TEAM     1:32.74  
     6   Parcells, Robert             WATERVILLE SUMMER SW 1:34.95  
     7   Lee, Jake                    QUINCY SWIM TEAM     1:36.29  
     8   Hamilton, Khayman            UPPER VALLEY SWIM TE 1:40.27  
     9   Moore, Nick                  WRAC                 1:45.41  
     10  Mires, Wyatt                 WATERVILLE SUMMER SW 1:48.40  

[Top of Page] [Event List]


Event 47 GIRLS 13-13 100 INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Stefanides, Annie            WRAC                 1:17.49  
     2   Warthen, Joy                 UPPER VALLEY SWIM TE 1:30.00  
     3   Berdine, Linea               WRAC                 1:30.92  
     4   Turner, Corine               CASHMERE             1:33.43  
     5   Berndt, Monica               QUINCY SWIM TEAM     1:34.62  
     6   VanDerpool, Paige            WRAC                 1:35.32  
     7   Bromiley, Bailey             WATERVILLE SUMMER SW 1:38.72  
     8   Rinker, Katie                YMCA/CUDA            1:41.99  
     9   Bogen, Lydia                 YMCA/CUDA            1:43.83  

[Top of Page] [Event List]


Event 48 BOYS 13-13 100 INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Erisman, Chandler            UPPER VALLEY SWIM TE 1:13.19  
     2   Laird, Jacob                 EPHRATA              1:14.10  
     3   Ward, Jesse                  UPPER VALLEY SWIM TE 1:25.23  
     4   Cid-Arreguin, Kim            WRAC                 1:27.89  
     5   Merry, Nathaniel             UPPER VALLEY SWIM TE 1:29.76  
     6   Petersen, Trey               QUINCY SWIM TEAM     1:32.43  
     7   Newcomb, Tate                WATERVILLE SUMMER SW 1:43.86  
     8   Edgar, Walter                WATERVILLE SUMMER SW 1:45.11  
     9   Dougherty, Elijah            UPPER VALLEY SWIM TE 1:53.96  
     10  Cruz, Jonathan               CASHMERE             2:17.40  

[Top of Page] [Event List]


Event 49 GIRLS 14-14 100 INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Nelson, Melissa              EPHRATA              1:14.20  
     2   Heminger, Marina             YMCA/CUDA            1:18.71  
     3   Ross, Halee                  UPPER VALLEY SWIM TE 1:20.78  
     4   Laird, Lauren                EPHRATA              1:22.41  
     5   Winters, Madeline            UPPER VALLEY SWIM TE 1:23.49  
     6   Petersen, Madi               QUINCY SWIM TEAM     1:24.54  
     7   Chvilicek, Maggie            WRAC                 1:26.67  
     8   Tesh, Piper                  YMCA/CUDA            1:33.42  
     9   Silk, Caitlin                QUINCY SWIM TEAM     1:35.92  

[Top of Page] [Event List]


Event 50 BOYS 14-14 100 INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Wood, Nicholas               UPPER VALLEY SWIM TE 1:12.26  
     2   Hodges, Darren               QUINCY SWIM TEAM     1:34.16  

[Top of Page] [Event List]


Event 51 GIRLS 15-16 100 INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Cibicki, Alina               CASHMERE             1:13.75  
     2   Inch, Kari                   EPHRATA              1:17.83  
     3   Foote, Emma                  UPPER VALLEY SWIM TE 1:17.93  
     4   Aguigui, Amy                 UPPER VALLEY SWIM TE 1:18.04  

[Top of Page] [Event List]


Event 52 BOYS 15-16 100 INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Wisemore, Aaron              CASHMERE             1:09.06  
     2   Lindell, Jarrod              QUINCY SWIM TEAM     1:19.95  
     3   Crites, Clayton              UPPER VALLEY SWIM TE 1:20.10  
     4   Thomsen, Garrett             WATERVILLE SUMMER SW 1:23.48  
     5   Dilling, Mattias             EPHRATA              1:23.82  
     6   Welch, Andy                  UPPER VALLEY SWIM TE 1:24.89  
     7   Whitten, Jake                UPPER VALLEY SWIM TE 1:27.33  

[Top of Page] [Event List]


Event 53 GIRLS 17-18 100 INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Youngberg, Alex              EPHRATA              1:13.66  
     2   Knodell, Colleen             QUINCY SWIM TEAM     1:14.76  
     3   Mullady, Nicole              UPPER VALLEY SWIM TE 1:19.21  

[Top of Page] [Event List]


Event 54 BOYS 17-18 100 INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Daling, Ian                  WATERVILLE SUMMER SW 1:10.71  
     2   Beaumont, Nathan             QUINCY SWIM TEAM     1:14.75  
     3   Bariether, Levi              WATERVILLE SUMMER SW 1:15.55  

[Top of Page] [Event List]


Event 55 GIRLS 6&UN 25 BREASTSTROKE
     1   Murillo, Olga                YMCA/CUDA              32.04  
     2   Velazquez, Maya              WRAC                   39.70  
     3   Pace, Rebecca                CASHMERE               43.82  

[Top of Page] [Event List]


Event 56 BOYS 6&UN 25 BREASTSTROKE
     1   Kim, John                    WRAC                   34.78  

[Top of Page] [Event List]


Event 57 GIRLS 7-7 25 BREASTSTROKE
     1   Bittle, Kayla Jo             UPPER VALLEY SWIM TE   35.33  
     2   Dilling, Emmie               EPHRATA                35.65  
     3   Register, Shannon            WRAC                   36.29  
     4   Tarr, Andi                   YMCA/CUDA              43.13  
     5   Butriulle, Sarah             UPPER VALLEY SWIM TE   44.26  

[Top of Page] [Event List]


Event 58 BOYS 7-7 25 BREASTSTROKE
     1   Allen, Griffin               EPHRATA                34.58  
     2   Bond-Gledhill, Henry         UPPER VALLEY SWIM TE   34.70  

[Top of Page] [Event List]


Event 59 GIRLS 8-8 25 BREASTSTROKE
     1   Van Heyningen, Hannah        UPPER VALLEY SWIM TE   24.16  
     2   Evans, Megan                 UPPER VALLEY SWIM TE   26.79  
     3   Navarro, Rosa                QUINCY SWIM TEAM       27.69  
     4   Craig, Kaitlyn               UPPER VALLEY SWIM TE   29.36  
     5   Buchert, Mya                 EPHRATA                33.02  
     6   Moore, Kaila                 UPPER VALLEY SWIM TE   33.10  
     7   Lane, Whitney                YMCA/CUDA              35.96  
     8   Martinez, Jordyn             YMCA/CUDA              35.99  
     9   Dilley, Kaitlyn              WRAC                   36.22  
     10  Mires, Ali                   WATERVILLE SUMMER SW   36.28  
     11  Neace, Grace                 WRAC                   36.62  
     12  Kruger, Alexis               WATERVILLE SUMMER SW   41.94  

[Top of Page] [Event List]


Event 60 BOYS 8-8 25 BREASTSTROKE
     1   Burpee, Ethan                UPPER VALLEY SWIM TE   29.22  
     2   McMahon, Nathan              UPPER VALLEY SWIM TE   31.76  
     3   Brito, Landon                EPHRATA                33.45  
     4   Huber, Lincoln               YMCA/CUDA              33.90  
     5   Grosse, Colby                UPPER VALLEY SWIM TE   34.06  
     6   Gillikin, Liam               CASHMERE               34.58  
     7   Aguigui, Josiah              UPPER VALLEY SWIM TE   34.74  
     8   Jones, Matthew               EPHRATA                35.21  

[Top of Page] [Event List]


Event 61 GIRLS 9-9 50 BREASTSTROKE
     1   Astell, Addie                UPPER VALLEY SWIM TE   51.71  
     2   VanDel, Madeleine            UPPER VALLEY SWIM TE   54.12  
     3   Wiersma, Gretta              WRAC                   55.33  
     4   Bond-Gledhill, Ella          UPPER VALLEY SWIM TE   55.81  
     5   Little, McKenna              CASHMERE               57.53  
     6   Thomsen, Natalie             QUINCY SWIM TEAM       58.22  
     7   Koenig, Drew                 WATERVILLE SUMMER SW 1:00.80  
     8   Clements, Justine            WATERVILLE SUMMER SW 1:01.41  
     9   Bresee, Bailey               YMCA/CUDA            1:02.35  
     10  Willms, Taylor               WATERVILLE SUMMER SW 1:02.39  
     11  Towry, Katelynn              EPHRATA              1:10.78  
     12  Mickelsen, Avery             EPHRATA              1:11.07  
     13  Robinson, Hannah             EPHRATA              1:16.97  
     14  Butcherite, Jordyn           WRAC                 1:19.35  
     15  Moore, Olivia                WRAC                 1:20.38  
     16  Tesh, Paige                  YMCA/CUDA            1:33.98  
     17  Newcomb, Haylee              WATERVILLE SUMMER SW 2:19.74  

[Top of Page] [Event List]


Event 62 BOYS 9-9 50 BREASTSTROKE
     1   Ashcraft, Quinn              UPPER VALLEY SWIM TE   54.76  
     2   Dawson, Raven                UPPER VALLEY SWIM TE   55.98  
     3   Van Diest, Dawson            QUINCY SWIM TEAM       59.35  
     4   Dilley, Michael              WRAC                 1:04.33  
     5   Mittelstaedt, Miles          WATERVILLE SUMMER SW 1:06.86  
     6   Walsh, Collin                WRAC                 1:17.84  
     7   Sweeney, Kevin               CASHMERE             1:29.26  
     8   Bromiley, Braylen            WATERVILLE SUMMER SW 1:40.76  

[Top of Page] [Event List]


Event 63 GIRLS 10-10 50 BREASTSTROKE
     1   Parcells, Kimberly           WATERVILLE SUMMER SW   46.09  
     2   Flynn, Kelsi                 EPHRATA                47.06  
     3   Thies, Molly                 CASHMERE               47.10  
     4   Youkey, Lydia                UPPER VALLEY SWIM TE   48.43  
     5   Mongeon, Sydnee              CASHMERE               48.80  
     6   Gavin, Molly                 YMCA/CUDA              52.32  
     7   Cornu-Labat, Pauline         QUINCY SWIM TEAM       54.10  
     8   McDevitt, Brooke             UPPER VALLEY SWIM TE   55.02  
     9   Kliphardt, Brianne           EPHRATA                56.43  
     10  Colvin, Catie                CASHMERE               57.43  
     11  Towry, Makayla               EPHRATA                57.54  
     12  Conoley, Fern                UPPER VALLEY SWIM TE   59.08  
     13  Strean, Skylar               CASHMERE               59.27  
     14  Omlin, Marlo                 QUINCY SWIM TEAM     1:01.09  
     15  Meinzer, Ryleigh             WATERVILLE SUMMER SW 1:02.06  
     16  Bittle, Sierra               UPPER VALLEY SWIM TE 1:06.89  
     17  Ringel, Kieran               UPPER VALLEY SWIM TE 1:07.43  
     18  Buchert, Maggie              EPHRATA              1:08.38  

[Top of Page] [Event List]


Event 64 BOYS 10-10 50 BREASTSTROKE
     1   Beaumont, Riley              QUINCY SWIM TEAM       46.61  
     2   Etter, Ethan                 EPHRATA                52.41  
     3   VanDiest, Brendan            QUINCY SWIM TEAM       53.07  
     4   Dilly, Joseph                CASHMERE               54.11  
     5   Hol, Niko                    UPPER VALLEY SWIM TE   55.97  
     6   Welch, Carter                UPPER VALLEY SWIM TE   56.24  
     7   Moser, Jordan                CASHMERE               59.34  
     8   Heminger, Noah               YMCA/CUDA            1:08.79  

[Top of Page] [Event List]


Event 65 GIRLS 11-11 50 BREASTSTROKE
     1   Sittman, Delaney             UPPER VALLEY SWIM TE   43.64  
     2   Etter, Karlee                EPHRATA                44.09  
     3   Burnham, Julia               CASHMERE               45.69  
     4   Dilley, Kyra                 WRAC                   47.69  
     5   Seaman, Claire               UPPER VALLEY SWIM TE   48.97  
     6   Hartman, Ama                 UPPER VALLEY SWIM TE   49.16  
     7   Ramsey, Kaitlin              QUINCY SWIM TEAM       50.41  
     8   Culbertson, Camille          EPHRATA                50.85  
     9   Dixon, Brooklynn             WRAC                   51.33  
     10  Mickelsen, Delaney           EPHRATA              1:00.39  
     11  Burnham, Bethany             WRAC                 1:01.54  
     12  Nieuwenhuis, Erin            QUINCY SWIM TEAM     1:06.76  

[Top of Page] [Event List]


Event 66 BOYS 11-11 50 BREASTSTROKE
     1   Munro, Griffin               EPHRATA                44.42  
     2   Boese, Austin                WRAC                   50.25  
     3   Kliphardt, Wesley            EPHRATA                50.48  
     4   MacEda, Julio                EPHRATA                52.15  
     5   Bennett, Patrick             CASHMERE               53.07  
     6   Helton, Cole                 WRAC                   53.53  
     7   Lindell, Ian                 CASHMERE               54.76  
     8   Nelson, Joe                  UPPER VALLEY SWIM TE   59.24  
     9   Horning, Mark                QUINCY SWIM TEAM     1:07.66  
     10  Winters, Sam                 UPPER VALLEY SWIM TE 1:08.43  

[Top of Page] [Event List]


Event 67 GIRLS 12-12 50 BREASTSTROKE
     1   Scellick, Catherine          EPHRATA                40.97  
     2   Turnbull, Alice              EPHRATA                40.99  
     3   Williams, Julia              WRAC                   41.65  
     4   Nevil, Franceca              WRAC                   43.77  
     5   McCormick, Tessa             CASHMERE               44.08  
     6   McDevitt, Taylor             UPPER VALLEY SWIM TE   44.52  
     7   Wade, Haley                  EPHRATA                46.00  
     8   Mongeon, Morgan              CASHMERE               46.40  
     9   Russ, Madison                UPPER VALLEY SWIM TE   46.73  
     10  Butcherite, Taylor           WRAC                   47.17  
     11  Noland, Lizzy                UPPER VALLEY SWIM TE   49.28  
     12  Collins, Camille             CASHMERE               52.02  
     13  Bensch, Emily                QUINCY SWIM TEAM       52.37  
     14  Wittenbarger, MacKenzie      EPHRATA              1:07.56  

[Top of Page] [Event List]


Event 68 BOYS 12-12 50 BREASTSTROKE
     1   Wood, Noah                   UPPER VALLEY SWIM TE   41.18  
     2   Van Diest, Blake             QUINCY SWIM TEAM       41.67  
     3   Hamilton, Khayman            UPPER VALLEY SWIM TE   44.07  
     4   Lee, Jake                    QUINCY SWIM TEAM       44.98  
     5   Gorski, David                UPPER VALLEY SWIM TE   46.75  
     6   Parcells, Robert             WATERVILLE SUMMER SW   48.15  
     7   Moore, Nick                  WRAC                   48.60  
     8   McMahon, Carson              UPPER VALLEY SWIM TE   51.46  
     9   Ashcraft, Connor             UPPER VALLEY SWIM TE   55.15  

[Top of Page] [Event List]


Event 69 GIRLS 13-13 50 BREASTSTROKE
     1   Warthen, Joy                 UPPER VALLEY SWIM TE   45.15  

     2   Clements, Hanna              WATERVILLE SUMMER SW   46.44  
     3   Rinker, Katie                YMCA/CUDA              46.46  
     4   Turner, Corine               CASHMERE               47.12  
     5   Rice, Hannah                 UPPER VALLEY SWIM TE   48.19  
     6   Berndt, Monica               QUINCY SWIM TEAM       48.27  
     7   Bogen, Lydia                 YMCA/CUDA              50.48  
     8   Christensen, Rylie           CASHMERE               52.31  
     9   Hansen, Katie                EPHRATA              1:00.25  
     10  Burnham, Breauna             WRAC                 1:00.36  
     11  Moreno, Janis                WATERVILLE SUMMER SW 1:02.41  

[Top of Page] [Event List]


Event 70 BOYS 13-13 50 BREASTSTROKE
     1   Turnbull, Brice              EPHRATA                36.13  
     2   Jacobson, Cole               EPHRATA                36.57  
     3   Martinez, Alfredo            YMCA/CUDA              40.02  
     4   Garcia, Isaac                EPHRATA                42.79  
     5   Flynn, Sam                   EPHRATA                43.45  
     6   Lindell, Aaron               QUINCY SWIM TEAM       45.11  
     7   Martinez, Jake               UPPER VALLEY SWIM TE   46.07  
     8   Strean, Trevan               CASHMERE               47.55  
     9   Edgar, Walter                WATERVILLE SUMMER SW   47.59  
     10  Converse, Blake              UPPER VALLEY SWIM TE   48.58  
     11  Petersen, Trey               QUINCY SWIM TEAM       48.78  
     12  Gregg, Sam                   QUINCY SWIM TEAM       49.41  
     13  Nelson, Max                  UPPER VALLEY SWIM TE   53.56  
     14  Benthem, Dylan               EPHRATA                53.91  
     15  Dougherty, Elijah            UPPER VALLEY SWIM TE   58.51  

[Top of Page] [Event List]


Event 71 GIRLS 14-14 50 BREASTSTROKE
     1   Nelson, Melissa              EPHRATA                37.56  
     2   Petersen, Madi               QUINCY SWIM TEAM       38.16  
     3   Ross, Halee                  UPPER VALLEY SWIM TE   38.51  
     4   Fisher, Kasey                WRAC                   39.80  
     5   McDonnell, Kristen           EPHRATA                42.58  
     6   Flynn, Shannon               EPHRATA                47.38  
     7   Tesh, Piper                  YMCA/CUDA              47.74  
     8   Dilly, Rylan                 CASHMERE               49.32  
     9   Silk, Caitlin                QUINCY SWIM TEAM       50.33  

[Top of Page] [Event List]


Event 72 BOYS 14-14 50 BREASTSTROKE
     1   Wood, Nicholas               UPPER VALLEY SWIM TE   33.62  
     2   Brzezny, Jordan              EPHRATA                36.44  
     3   McCormick, Michael           CASHMERE               37.21  
     4   Dilly, Brandon               CASHMERE               39.72  
     5   Hodges, Darren               QUINCY SWIM TEAM       44.30  
     6   Bertram, Jordan              YMCA/CUDA              45.76  
     7   Bensch, James                QUINCY SWIM TEAM       46.03  

[Top of Page] [Event List]


Event 73 GIRLS 15-16 50 BREASTSTROKE
     1   Stanich, Kealey              UPPER VALLEY SWIM TE   37.69  
     2   Duff, Allison                EPHRATA                38.37  
     3   Inch, Kari                   EPHRATA                39.27  
     4   Knitter, Kaitlyn             EPHRATA                39.76  
     5   Pittsinger, Jessey           CASHMERE               40.47  
     6   Monda, Erin                  EPHRATA                42.67  
     7   Balthazor, Moregan           EPHRATA                42.91  
     8   Bogen, Abigail               YMCA/CUDA              44.50  
     9   Hodges, Janna                QUINCY SWIM TEAM       45.45  
     10  VanHoven, Jennifer           CASHMERE               45.51  
     11  Bedford, Sadie               EPHRATA                47.45  

[Top of Page] [Event List]


Event 74 BOYS 15-16 50 BREASTSTROKE
     1   Beaumont, Cody               QUINCY SWIM TEAM       31.92  
     2   Dilling, Mattias             EPHRATA                34.16  
     3   Wisemore, Aaron              CASHMERE               35.04  
     4   Lindell, Jarrod              QUINCY SWIM TEAM       37.27  
     5   Martin, Kendall              UPPER VALLEY SWIM TE   40.78  
     6   Welch, Andy                  UPPER VALLEY SWIM TE   42.08  
     7   Crites, Clayton              UPPER VALLEY SWIM TE   42.16  
     8   Turner, Brennan              CASHMERE               44.21  

[Top of Page] [Event List]


Event 75 GIRLS 17-18 50 BREASTSTROKE
     1   Mullady, Nicole              UPPER VALLEY SWIM TE   39.00  
     2   Larson, Kristianna           UPPER VALLEY SWIM TE   39.17  
     3   Knodell, Bonnie              QUINCY SWIM TEAM       42.10  

[Top of Page] [Event List]


Event 76 BOYS 17-18 50 BREASTSTROKE
     1   Dale, Jacob                  EPHRATA                33.46  
     2   Dotson, Jacob                EPHRATA                35.43  

[Top of Page] [Event List]


Event 77 GIRLS 6&UN 50 FREESTYLE
     1   Dilly, Sophie                CASHMERE               57.14  
     2   Hock, Annabelle              EPHRATA              1:07.54  
     3   Brown, Peyton                CASHMERE             1:10.69  
     4   Neace, Anna                  WRAC                 1:19.78  
     5   Thomsen, Emily               WATERVILLE SUMMER SW 1:30.28  
     6   Willms, Brooke               WATERVILLE SUMMER SW 1:32.98  

[Top of Page] [Event List]


Event 78 BOYS 6&UN 50 FREESTYLE
     1   Gillikin, Whelan             CASHMERE             1:03.32  
     2   Towry, Owen                  EPHRATA              1:12.22  
     3   Jones, Luke                  EPHRATA              1:13.04  
     4   Nelson, Henry                CASHMERE             1:26.80  
     5   Elwyn, Austin                WRAC                 1:37.69  

[Top of Page] [Event List]


Event 79 GIRLS 7-7 50 FREESTYLE
     1   Dilly, Claire                CASHMERE               47.10  
     2   Tarr, Andi                   YMCA/CUDA              59.64  
     3   Abney, Sophia                YMCA/CUDA            1:10.69  
     4   Buchert, Isabel              EPHRATA              1:13.11  
     5   Croci, Grace                 CASHMERE             1:13.32  
     6   Mickelsen, Chloe             EPHRATA              1:20.61  
     7   Dilling, Emmie               EPHRATA              1:22.92  

[Top of Page] [Event List]


Event 80 BOYS 7-7 50 FREESTYLE
     1   Elwyn, Conner                WRAC                   39.35  
     2   Beaumont, Tyson              QUINCY SWIM TEAM       53.17  
     3   Waters, Reid                 EPHRATA                54.20  
     4   Wheeler, Cameron             WRAC                   55.04  
     5   Bond-Gledhill, Henry         UPPER VALLEY SWIM TE   58.75  
     6   Calloway, Jackson            QUINCY SWIM TEAM       59.90  
     7   Burnham, Zachary             WRAC                 1:02.17  
     8   Butcherite, Alan             WRAC                 1:02.74  
     9   Allen, Griffin               EPHRATA              1:05.97  
     10  Laird, Mac                   EPHRATA              1:07.21  
     11  Loidhamer, Chase             YMCA/CUDA            1:08.30  
     12  Browning, Kayden             WATERVILLE SUMMER SW 1:12.55  
     13  Wurl, Cole                   YMCA/CUDA            1:15.78  
     14  Walsh, Ian                   WRAC                 1:17.45  
     15  Gormley, Gannon              WATERVILLE SUMMER SW 1:31.44  
     16  Voie, Riley                  WATERVILLE SUMMER SW 1:32.39  

[Top of Page] [Event List]


Event 81 GIRLS 8-8 50 FREESTYLE
     1   Van Heyningen, Hannah        UPPER VALLEY SWIM TE   41.37  
     2   Ostrowski, Katelyn           EPHRATA                41.63  
     3   Buchert, Mya                 EPHRATA                47.73  
     4   Robertson, Kaitlin           WRAC                   54.45  
     5   Nieuwenhuis, Brynn           QUINCY SWIM TEAM       56.96  
     6   Martinez, Jordyn             YMCA/CUDA              57.00  
     7   Lubach, Paige                QUINCY SWIM TEAM     1:01.83  
     8   Neace, Grace                 WRAC                 1:05.91  
     9   Chvilicek, Beth              WRAC                 1:17.31  

[Top of Page] [Event List]


Event 82 BOYS 8-8 50 FREESTYLE
     1   Benthem, Joshua              EPHRATA                48.36  
     2   Brito, Landon                EPHRATA                51.51  
     3   Koenig, Cole                 WATERVILLE SUMMER SW   52.62  
     4   Burpee, Ethan                UPPER VALLEY SWIM TE   52.81  
     5   Hock, Joeseph                EPHRATA                53.42  
     6   Grosse, Colby                UPPER VALLEY SWIM TE   55.09  
     7   Gross, Dylan                 UPPER VALLEY SWIM TE   56.76  
     8   Gillikin, Liam               CASHMERE               59.51  
     9   McMahon, Nathan              UPPER VALLEY SWIM TE 1:01.18  
     10  Brown, Blake                 CASHMERE             1:01.47  
     11  Jones, Matthew               EPHRATA              1:03.33  
     12  Bresee, Bryce                YMCA/CUDA            1:37.26  

[Top of Page] [Event List]


Event 83 GIRLS 9-9 100 FREESTYLE
     1   Dilly, Elsie                 CASHMERE             1:22.64  
     2   Monroe, Dani                 CASHMERE             1:53.27  
     3   Little, McKenna              CASHMERE             1:58.06  
     4   Koenig, Drew                 WATERVILLE SUMMER SW 2:03.39  
     5   Deishl, Lexi                 WATERVILLE SUMMER SW 2:04.24  
     6   Mickelsen, Avery             EPHRATA              2:08.63  
     7   Robinson, Hannah             EPHRATA              2:10.06  
     8   Hansen, Alyssa               WATERVILLE SUMMER SW 2:19.99  

[Top of Page] [Event List]


Event 84 BOYS 9-9 100 FREESTYLE
     1   Petersen, Gates              QUINCY SWIM TEAM     1:29.55  
     2   McCormick, Shane             CASHMERE             1:40.81  
     3   Dawson, Raven                UPPER VALLEY SWIM TE 1:42.47  
     4   Huber, Harlow                YMCA/CUDA            1:49.56  
     5   Shrader, Justus              WRAC                 2:03.89  
     6   Hodges, Randy                QUINCY SWIM TEAM     2:08.82  
     7   Osborne, Will                WATERVILLE SUMMER SW 2:14.81  
     8   Mittelstaedt, Miles          WATERVILLE SUMMER SW 2:28.00  
     9   Kliphardt, Blake             EPHRATA              2:34.02  
     10  Sweeney, Kevin               CASHMERE             2:36.44  

[Top of Page] [Event List]


Event 85 GIRLS 10-10 100 FREESTYLE
     1   Spiegel-Ostrom, Ivy          UPPER VALLEY SWIM TE 1:22.48  
     2   Youkey, Lydia                UPPER VALLEY SWIM TE 1:26.15  
     3   Thies, Molly                 CASHMERE             1:35.72  
     4   Jackson, Jordan              CASHMERE             1:36.48  
     5   Laird, Kyra                  EPHRATA              1:38.93  
     6   Yant, Delaney                YMCA/CUDA            1:46.25  
     7   Wisemore, Nikki              CASHMERE             1:49.64  
     8   Meinzer, Ryleigh             WATERVILLE SUMMER SW 1:50.60  
     9   Wurl, Kinley                 YMCA/CUDA            1:53.94  
     10  Strean, Skylar               CASHMERE             1:57.98  
     11  Lane, Bergen                 YMCA/CUDA            2:00.60  

[Top of Page] [Event List]


Event 86 BOYS 10-10 100 FREESTYLE
     1   Williams, Dane               UPPER VALLEY SWIM TE 1:18.48  
     2   Grosse, Collin               UPPER VALLEY SWIM TE 1:18.55  
     3   Hansen, Michael              EPHRATA              1:22.30  
     4   Moser, Jordan                CASHMERE             1:42.33  
     5   Brown, Spencer               CASHMERE             1:48.22  
     6   VanDiest, Brendan            QUINCY SWIM TEAM     2:00.68  
     7   Culbertson, Kurt             EPHRATA              2:20.83  

[Top of Page] [Event List]


Event 87 GIRLS 11-11 100 FREESTYLE
     1   Dilly, Brittany              CASHMERE             1:15.77  
     2   Culbertson, Camille          EPHRATA              1:22.05  
     3   Sittman, Delaney             UPPER VALLEY SWIM TE 1:22.91  
     4   Browning, Kelsey             WATERVILLE SUMMER SW 1:39.36  
     5   Jiminez, Adrianna            YMCA/CUDA            1:39.83  
     6   Hinderer, Julia              WATERVILLE SUMMER SW 1:40.23  
     7   Denton, Jessica              YMCA/CUDA            1:47.45  
     8   Ward, Colleen                CASHMERE             1:55.01  

[Top of Page] [Event List]


Event 88 BOYS 11-11 100 FREESTYLE
     1   Collett, Harrison            CASHMERE             1:16.85  
     2   Firestone, Jacob             EPHRATA              1:24.25  
     3   Lee, Blaine                  QUINCY SWIM TEAM     1:28.04  
     4   Petersen, Gunnar             QUINCY SWIM TEAM     1:28.85  
     5   Bennett, Patrick             CASHMERE             1:39.61  
     6   MacEda, Julio                EPHRATA              1:41.68  
     7   Wurl, Cutter                 YMCA/CUDA            1:41.70  
     8   Berndt, Titus                QUINCY SWIM TEAM     1:44.31  
     9   Winters, Sam                 UPPER VALLEY SWIM TE 1:46.06  
     10  Mangas, Jonathon             CASHMERE             1:46.74  
     11  Oberg, Samuel                UPPER VALLEY SWIM TE 1:48.70  

[Top of Page] [Event List]


Event 89 GIRLS 12-12 100 FREESTYLE
     1   Nevil, Franceca              WRAC                 1:13.25  
     2   Lasater, Grace               UPPER VALLEY SWIM TE 1:21.42  
     3   Whitten, Katie               UPPER VALLEY SWIM TE 1:22.45  
     4   Wade, Haley                  EPHRATA              1:22.82  
     5   Severin, Khaila              EPHRATA              1:29.03  
     6   Thomsen, Elaina              WATERVILLE SUMMER SW 1:35.24  
     7   Brooks, Marissa              EPHRATA              1:44.89  
     8   Wittenbarger, MacKenzie      EPHRATA              1:59.43  

[Top of Page] [Event List]


Event 90 BOYS 12-12 100 FREESTYLE
     1   Browne, Blakely              UPPER VALLEY SWIM TE 1:10.35  
     2   Grosse, Cameron              UPPER VALLEY SWIM TE 1:11.62  
     3   Van Diest, Blake             QUINCY SWIM TEAM     1:13.02  
     4   Barnes, Gavin                EPHRATA              1:15.36  
     5   Moser, Cameron               CASHMERE             1:18.07  
     6   Monroe, Jacob                CASHMERE             1:21.43  
     7   Gorski, David                UPPER VALLEY SWIM TE 1:37.53  

[Top of Page] [Event List]


Event 91 GIRLS 13-13 100 FREESTYLE
     1   Horning, Rachel              QUINCY SWIM TEAM     1:06.95  
     2   Lee, Becca                   QUINCY SWIM TEAM     1:20.77  
     3   VanDerpool, Paige            WRAC                 1:24.37  
     4   Hammer, Rani                 EPHRATA              1:26.38  
     5   Woollums, Ryann              WRAC                 1:27.67  
     6   Bromiley, Bailey             WATERVILLE SUMMER SW 1:33.52  
     7   Wells, Becca                 UPPER VALLEY SWIM TE 1:35.12  
     8   Hansen, Katie                EPHRATA              1:45.65  
     9   Barnes, Caley                CASHMERE             1:51.43  

[Top of Page] [Event List]


Event 92 BOYS 13-13 100 FREESTYLE
     1   Laird, Jacob                 EPHRATA              1:05.33  
     2   Crites, Derek                UPPER VALLEY SWIM TE 1:08.59  
     3   Champagne, Neal              UPPER VALLEY SWIM TE 1:15.31  
     4   Merry, Nathaniel             UPPER VALLEY SWIM TE 1:16.80  
     5   Flynn, Sam                   EPHRATA              1:16.86  
     6   Jacobson, Cole               EPHRATA              1:17.51  
     7   Lindell, Aaron               QUINCY SWIM TEAM     1:26.21  
     8   Nelson, Max                  UPPER VALLEY SWIM TE 1:26.76  
     9   Oberg, Joe                   UPPER VALLEY SWIM TE 1:27.73  
     10  Dye, John                    WRAC                 1:32.29  
     11  Cruz, Jonathan               CASHMERE             2:01.86  

[Top of Page] [Event List]


Event 93 GIRLS 14-14 100 FREESTYLE
     1   Barnes, Taylor               EPHRATA              1:10.25  
     2   Laird, Lauren                EPHRATA              1:12.65  
     3   Chvilicek, Maggie            WRAC                 1:14.96  
     4   Witkowski, Lisa              UPPER VALLEY SWIM TE 1:18.88  
     5   Dilly, Rylan                 CASHMERE             1:19.44  
     6   McDonnell, Kristen           EPHRATA              1:26.20  
     7   Flynn, Shannon               EPHRATA              1:33.56  

[Top of Page] [Event List]


Event 94 BOYS 14-14 100 FREESTYLE
     1   Collett, Garrett             CASHMERE               58.37  
     2   Wood, Nicholas               UPPER VALLEY SWIM TE 1:01.89  
     3   McCormick, Michael           CASHMERE             1:07.40  
     4   Brzezny, Jordan              EPHRATA              1:12.97  
     5   Zuniga, Marcelo              YMCA/CUDA            1:14.14  
     6   Dilly, Brandon               CASHMERE             1:14.62  
     7   Clements, Mitchell           WATERVILLE SUMMER SW 1:15.42  
     8   Matus, Isaac                 EPHRATA              1:16.25  

[Top of Page] [Event List]


Event 95 GIRLS 15-16 100 FREESTYLE
     1   Cibicki, Alina               CASHMERE             1:04.64  
     2   Foote, Emma                  UPPER VALLEY SWIM TE 1:06.55  
     3   Knitter, Kaitlyn             EPHRATA              1:10.70  
     4   Bogen, Abigail               YMCA/CUDA            1:26.27  

[Top of Page] [Event List]


Event 96 BOYS 15-16 100 FREESTYLE
     1   Gross, Connor                UPPER VALLEY SWIM TE 1:02.47  
     2   Champagne, Brennan           UPPER VALLEY SWIM TE 1:06.07  
     3   Martin, Kendall              UPPER VALLEY SWIM TE 1:09.10  
     4   Whitten, Jake                UPPER VALLEY SWIM TE 1:09.80  
     5   Thomsen, Garrett             WATERVILLE SUMMER SW 1:10.79  
     6   Turner, Brennan              CASHMERE             1:28.50  
     7   Mangas, Elliott              CASHMERE             2:08.99  

[Top of Page] [Event List]


Event 97 GIRLS 17-18 100 FREESTYLE
     1   Mullady, Nicole              UPPER VALLEY SWIM TE 1:08.30  
     2   Gross, Devan                 UPPER VALLEY SWIM TE 1:11.86  

[Top of Page] [Event List]


Event 98 BOYS 17-18 100 FREESTYLE
     1   Dotson, Jacob                EPHRATA                57.53  
     2   Daling, Ian                  WATERVILLE SUMMER SW 1:04.62  
     3   Horning, Ben                 QUINCY SWIM TEAM     1:15.05  

[Top of Page] [Event List]


Event 99 GIRLS 6&UN 25 BUTTERFLY
     1   VanDel, Julia                UPPER VALLEY SWIM TE   34.85  
     2   Dilly, Sophie                CASHMERE               36.35  
     3   Brzezny, Nikola              EPHRATA                42.66  

[Top of Page] [Event List]


Event 100 BOYS 6&UN 25 BUTTERFLY
     1   Kim, John                    WRAC                   35.26  

[Top of Page] [Event List]


Event 101 GIRLS 7-7 25 BUTTERFLY
     1   Dilly, Claire                CASHMERE               25.43  
     2   Croci, Grace                 CASHMERE               41.25  

[Top of Page] [Event List]


Event 102 BOYS 7-7 25 BUTTERFLY
     1   Elwyn, Conner                WRAC                   19.78  
     2   Erisman, Logan               UPPER VALLEY SWIM TE   24.17  
     3   Waters, Reid                 EPHRATA                31.86  
     4   Butcherite, Alan             WRAC                   37.25  

[Top of Page] [Event List]


Event 103 GIRLS 8-8 25 BUTTERFLY
     1   Kim, Cassie                  WRAC                   21.34  
     2   Brulotte, Elise              UPPER VALLEY SWIM TE   24.71  
     3   Evans, Megan                 UPPER VALLEY SWIM TE   25.48  
     4   Moore, Kaila                 UPPER VALLEY SWIM TE   29.23  
     5   Lane, Whitney                YMCA/CUDA              30.33  
     6   Lubach, Paige                QUINCY SWIM TEAM       31.22  
     7   Navarro, Rosa                QUINCY SWIM TEAM       33.36  
     8   Mires, Ali                   WATERVILLE SUMMER SW   48.11  

[Top of Page] [Event List]


Event 104 BOYS 8-8 25 BUTTERFLY
     1   Gross, Dylan                 UPPER VALLEY SWIM TE   32.26  
     2   Jones, Matthew               EPHRATA                39.03  
     3   Cleveringa, Caleb            EPHRATA                40.95  

[Top of Page] [Event List]


Event 105 GIRLS 9-9 50 BUTTERFLY
     1   Dilly, Elsie                 CASHMERE               43.84  
     2   VanDel, Madeleine            UPPER VALLEY SWIM TE   50.77  
     3   Thomsen, Natalie             QUINCY SWIM TEAM       56.69  
     4   Gaines, Emily                UPPER VALLEY SWIM TE 1:01.34  
     5   Deishl, Lexi                 WATERVILLE SUMMER SW 1:05.92  
     6   Butcherite, Jordyn           WRAC                 1:13.68  
     7   Crago, Christa               EPHRATA              1:14.57  
     8   Willms, Taylor               WATERVILLE SUMMER SW 1:26.70  
     9   Henson, Haley                WATERVILLE SUMMER SW 1:27.04  

[Top of Page] [Event List]


Event 106 BOYS 9-9 50 BUTTERFLY
     1   Dawson, Raven                UPPER VALLEY SWIM TE   57.46  
     2   Van Diest, Dawson            QUINCY SWIM TEAM       58.44  
     3   Allen, Gavan                 EPHRATA              1:07.06  
     4   Knoll, Kross                 CASHMERE             1:18.66  

[Top of Page] [Event List]


Event 107 GIRLS 10-10 50 BUTTERFLY
     1   Mock, Katie                  CASHMERE               43.30  
     2   Berdine, Maddy               WRAC                   48.07  
     3   Yant, Delaney                YMCA/CUDA              56.81  
     4   McLeod, Rylie                CASHMERE               57.92  
     5   Laird, Kyra                  EPHRATA                57.97  
     6   Jackson, Jordan              CASHMERE               58.01  
     7   Ringel, Kieran               UPPER VALLEY SWIM TE 1:09.42  
     8   Lane, Bergen                 YMCA/CUDA            1:22.99  

[Top of Page] [Event List]


Event 108 BOYS 10-10 50 BUTTERFLY
     1   Etter, Ethan                 EPHRATA                51.55  
     2   Gilbert, Max                 UPPER VALLEY SWIM TE   55.26  
     3   Howe, Orlando                WRAC                 1:04.37  
     4   Anderson, Drew               EPHRATA              1:07.64  

[Top of Page] [Event List]


Event 109 GIRLS 11-11 50 BUTTERFLY
     1   Seaman, Claire               UPPER VALLEY SWIM TE   41.35  
     2   Hartman, Ama                 UPPER VALLEY SWIM TE   47.80  
     3   Ramsey, Kaitlin              QUINCY SWIM TEAM       50.28  
     4   Dixon, Brooklynn             WRAC                   54.58  
     5   Denton, Emily                YMCA/CUDA              57.22  
     6   Nordt, Claire                WRAC                 1:22.29  

[Top of Page] [Event List]


Event 110 BOYS 11-11 50 BUTTERFLY
     1   Brulotte, Joshua             UPPER VALLEY SWIM TE   43.34  
     2   Munro, Griffin               EPHRATA                43.76  
     3   Petersen, Gunnar             QUINCY SWIM TEAM       51.31  
     4   Horning, Mark                QUINCY SWIM TEAM     1:08.55  

[Top of Page] [Event List]


Event 111 GIRLS 12-12 50 BUTTERFLY
     1   Williams, Julia              WRAC                   34.33  
     2   Koch, Shelby                 EPHRATA                34.52  
     3   McCormick, Tessa             CASHMERE               39.31  
     4   Butler, Rebekah              UPPER VALLEY SWIM TE   40.71  
     5   Whitten, Katie               UPPER VALLEY SWIM TE   40.86  
     6   Mongeon, Morgan              CASHMERE               41.66  
     7   Wittenbarger, MacKenzie      EPHRATA              1:23.42  

[Top of Page] [Event List]


Event 112 BOYS 12-12 50 BUTTERFLY
     1   Silk, Russell                QUINCY SWIM TEAM       37.12  
     2   Browne, Blakely              UPPER VALLEY SWIM TE   38.20  
     3   Prchal, Sean                 QUINCY SWIM TEAM       40.21  
     4   Monson, Stenn                EPHRATA                40.69  
     5   Moser, Cameron               CASHMERE               40.88  
     6   Ashcraft, Connor             UPPER VALLEY SWIM TE   41.50  
     7   Wood, Noah                   UPPER VALLEY SWIM TE   44.70  
     8   McMahon, Carson              UPPER VALLEY SWIM TE   56.53  
     9   Mires, Wyatt                 WATERVILLE SUMMER SW   56.65  

[Top of Page] [Event List]


Event 113 GIRLS 13-13 50 BUTTERFLY
     1   Horning, Rachel              QUINCY SWIM TEAM       32.32  
     2   Stefanides, Annie            WRAC                   32.75  
     3   Lee, Becca                   QUINCY SWIM TEAM       38.97  
     4   Rice, Hannah                 UPPER VALLEY SWIM TE   39.24  
     5   Berdine, Linea               WRAC                   45.41  
     6   Bromiley, Bailey             WATERVILLE SUMMER SW   50.26  
     7   Moreno, Janis                WATERVILLE SUMMER SW   53.46  

[Top of Page] [Event List]


Event 114 BOYS 13-13 50 BUTTERFLY
     1   Erisman, Chandler            UPPER VALLEY SWIM TE   32.19  
     2   Laird, Jacob                 EPHRATA                33.63  
     3   Ward, Jesse                  UPPER VALLEY SWIM TE   38.38  
     4   Garcia, Isaac                EPHRATA                43.30  
     5   Newcomb, Tate                WATERVILLE SUMMER SW   47.93  
     6   Champagne, Neal              UPPER VALLEY SWIM TE   49.03  
     7   Strean, Trevan               CASHMERE               49.83  
     8   Converse, Blake              UPPER VALLEY SWIM TE   50.11  
     9   Gregg, Sam                   QUINCY SWIM TEAM       55.35  

[Top of Page] [Event List]


Event 115 GIRLS 14-14 50 BUTTERFLY
     1   Nelson, Melissa              EPHRATA                33.20  
     2   Heminger, Marina             YMCA/CUDA              33.30  
     3   Fisher, Kasey                WRAC                   34.52  
     4   Witkowski, Lisa              UPPER VALLEY SWIM TE   42.69  
     5   Silk, Caitlin                QUINCY SWIM TEAM       44.58  
     6   McDonnell, Kristen           EPHRATA                45.90  

[Top of Page] [Event List]


Event 116 BOYS 14-14 50 BUTTERFLY
     1   Collett, Garrett             CASHMERE               27.53  
     2   Matus, Isaac                 EPHRATA                39.79  

[Top of Page] [Event List]


Event 117 GIRLS 15-16 50 BUTTERFLY
     1   Cibicki, Alina               CASHMERE               30.75  
     2   Aguigui, Amy                 UPPER VALLEY SWIM TE   32.48  
     3   Knitter, Kaitlyn             EPHRATA                37.20  
     4   Russ, Janessa                UPPER VALLEY SWIM TE   38.31  
     5   Hodges, Janna                QUINCY SWIM TEAM       39.26  

[Top of Page] [Event List]


Event 118 BOYS 15-16 50 BUTTERFLY
     1   Beaumont, Cody               QUINCY SWIM TEAM       28.41  
     2   Gross, Connor                UPPER VALLEY SWIM TE   29.68  
     3   Dilly, Jake                  CASHMERE               33.88  
     4   Thomsen, Garrett             WATERVILLE SUMMER SW   34.93  

[Top of Page] [Event List]


Event 119 GIRLS 17-18 50 BUTTERFLY
     1   Youngberg, Alex              EPHRATA                31.26  
     2   Knodell, Colleen             QUINCY SWIM TEAM       31.28  
     3   Lindell, Rachel              QUINCY SWIM TEAM       35.39  
     4   Gross, Devan                 UPPER VALLEY SWIM TE   35.96  

[Top of Page] [Event List]


Event 120 BOYS 17-18 50 BUTTERFLY
     1   Bariether, Levi              WATERVILLE SUMMER SW   29.04  
     2   Dale, Jacob                  EPHRATA                31.72  
     3   Horning, Ben                 QUINCY SWIM TEAM       39.54  

[Top of Page] [Event List]


Event 121 GIRLS 6&UN 25 FREESTYLE
     1   Hartley, Sierra              WRAC                   25.95  
     2   Craig, Natalie               UPPER VALLEY SWIM TE   26.76  
     3   Murillo, Olga                YMCA/CUDA              26.99  
     4   McDevitt, Zoe                UPPER VALLEY SWIM TE   29.38  
     5   Hock, Annabelle              EPHRATA                29.70  
     6   Pace, Rebecca                CASHMERE               31.04  
     7   Brzezny, Nikola              EPHRATA                31.84  
     8   VanDel, Julia                UPPER VALLEY SWIM TE   32.49  
     9   Brown, Peyton                CASHMERE               32.87  
     10  Thomsen, Taylor              QUINCY SWIM TEAM       33.94  
     11  Neace, Anna                  WRAC                   34.79  
     12  Thomsen, Emily               WATERVILLE SUMMER SW   35.89  
     13  Willms, Brooke               WATERVILLE SUMMER SW   45.17  
     14  Lee, Miyah                   QUINCY SWIM TEAM       54.68  

[Top of Page] [Event List]


Event 122 BOYS 6&UN 25 FREESTYLE
     1   Kim, John                    WRAC                   25.41  
     2   Boruff, Maxwell              EPHRATA                26.20  
     3   Davies, Landon               UPPER VALLEY SWIM TE   26.80  
     4   Jones, Luke                  EPHRATA                28.84  
     5   Gillikin, Whelan             CASHMERE               30.35  
     6   Towry, Owen                  EPHRATA                31.15  
     7   Nelson, Henry                CASHMERE               36.41  
     8   Russ, Roswell                UPPER VALLEY SWIM TE   38.79  
     9   Loidhamer, Camden            YMCA/CUDA              45.15  
     10  Elwyn, Austin                WRAC                   45.84  

[Top of Page] [Event List]


Event 123 GIRLS 7-7 25 FREESTYLE
     1   Bittle, Kayla Jo             UPPER VALLEY SWIM TE   24.46  
     2   Abney, Sophia                YMCA/CUDA              28.93  
     3   Brenan, Josie                UPPER VALLEY SWIM TE   29.03  
     4   Mickelsen, Chloe             EPHRATA                29.70  
     5   Butriulle, Sarah             UPPER VALLEY SWIM TE   30.23  
     6   Pinneo, Sarah                UPPER VALLEY SWIM TE   30.54  
     7   Buchert, Isabel              EPHRATA                30.61  
     8   Nelson, Eleanor              CASHMERE               37.96  

[Top of Page] [Event List]


Event 124 BOYS 7-7 25 FREESTYLE
     1   Wheeler, Cameron             WRAC                   21.18  
     2   Beaumont, Tyson              QUINCY SWIM TEAM       21.67  
     3   Erisman, Logan               UPPER VALLEY SWIM TE   22.36  
     4   Burnham, Zachary             WRAC                   24.62  
     5   Duncan, Teague               UPPER VALLEY SWIM TE   26.26  
     6   Allen, Griffin               EPHRATA                27.11  
     7   Laird, Mac                   EPHRATA                27.41  
     8   Calloway, Jackson            QUINCY SWIM TEAM       27.44  
     9   Loidhamer, Chase             YMCA/CUDA              30.34  
     10  Browning, Kayden             WATERVILLE SUMMER SW   31.71  
     11  Walsh, Ian                   WRAC                   34.84  
     12  Wurl, Cole                   YMCA/CUDA              37.38  
     13  Gormley, Gannon              WATERVILLE SUMMER SW   39.04  
     14  Voie, Riley                  WATERVILLE SUMMER SW   40.93  

[Top of Page] [Event List]


Event 125 GIRLS 8-8 25 FREESTYLE
     1   Kim, Cassie                  WRAC                   17.61  
     2   Robertson, Kaitlin           WRAC                   20.00  
     3   Evans, Megan                 UPPER VALLEY SWIM TE   20.87  
     4   Craig, Kaitlyn               UPPER VALLEY SWIM TE   21.72  
     5   Moore, Kaila                 UPPER VALLEY SWIM TE   23.47  
     6   Nieuwenhuis, Brynn           QUINCY SWIM TEAM       25.17  
     7   Navarro, Rosa                QUINCY SWIM TEAM       25.66  
     8   Brulotte, Elise              UPPER VALLEY SWIM TE   26.35  
     9   Dilley, Kaitlyn              WRAC                   26.95  
     10  Ramirez, Celina              YMCA/CUDA              27.89  
     11  Neace, Grace                 WRAC                   28.06  
     12  Francis, Rebekah             UPPER VALLEY SWIM TE   31.77  
     13  Kruger, Alexis               WATERVILLE SUMMER SW   46.14  

[Top of Page] [Event List]


Event 126 BOYS 8-8 25 FREESTYLE
     1   Benthem, Joshua              EPHRATA                19.72  
     2   Koenig, Cole                 WATERVILLE SUMMER SW   22.73  
     3   Huber, Lincoln               YMCA/CUDA              23.31  
     4   Brown, Blake                 CASHMERE               25.42  
     5   Gillikin, Liam               CASHMERE               26.20  
     6   Nelson, Jack                 UPPER VALLEY SWIM TE   26.39  
     7   Hamilton, Khayias            UPPER VALLEY SWIM TE   34.68  
     8   Bresee, Bryce                YMCA/CUDA              42.63  

[Top of Page] [Event List]


Event 127 GIRLS 9-9 50 FREESTYLE
     1   Wiersma, Gretta              WRAC                   40.50  
     2   Gaines, Emily                UPPER VALLEY SWIM TE   42.87  
     3   Martinez, Skylar             UPPER VALLEY SWIM TE   43.10  
     4   VanDel, Madeleine            UPPER VALLEY SWIM TE   47.01  
     5   Monroe, Dani                 CASHMERE               48.50  
     6   Astell, Addie                UPPER VALLEY SWIM TE   48.60  
     7   Bond-Gledhill, Ella          UPPER VALLEY SWIM TE   50.04  
     8   Little, McKenna              CASHMERE               53.20  
     9   Clements, Justine            WATERVILLE SUMMER SW   53.56  
     10  Crago, Christa               EPHRATA                54.70  
     11  Butcherite, Jordyn           WRAC                   57.11  
     12  Hansen, Alyssa               WATERVILLE SUMMER SW   58.45  
     13  Bresee, Bailey               YMCA/CUDA              59.15  
     14  Henson, Haley                WATERVILLE SUMMER SW 1:00.77  
     15  Boruff, Rachel               WRAC                 1:01.41  
     16  Pesta, Amelia                CASHMERE             1:02.35  
     17  Moore, Olivia                WRAC                 1:04.59  
     18  Tesh, Paige                  YMCA/CUDA            1:10.64  
     19  Towry, Katelynn              EPHRATA              1:11.04  
     20  Mangas, Amanda               CASHMERE             1:14.84  
     21  Newcomb, Haylee              WATERVILLE SUMMER SW 1:38.33  

[Top of Page] [Event List]


Event 128 BOYS 9-9 50 FREESTYLE
     1   Petersen, Gates              QUINCY SWIM TEAM       40.84  
     2   Ashcraft, Quinn              UPPER VALLEY SWIM TE   45.64  
     3   McCormick, Shane             CASHMERE               47.37  
     4   Knoll, Kross                 CASHMERE               48.28  
     5   Van Diest, Dawson            QUINCY SWIM TEAM       48.46  
     6   Walsh, Collin                WRAC                   49.60  
     7   Huber, Harlow                YMCA/CUDA              50.45  
     8   Hodges, Randy                QUINCY SWIM TEAM       50.93  
     9   Dilley, Michael              WRAC                   55.28  
     10  Allen, Gavan                 EPHRATA                56.07  
     11  Shrader, Justus              WRAC                   59.36  
     12  Osborne, Will                WATERVILLE SUMMER SW 1:03.08  
     13  Sweeney, Kevin               CASHMERE             1:06.04  
     14  Kliphardt, Blake             EPHRATA              1:09.88  
     15  Collier, Garrett             UPPER VALLEY SWIM TE 1:11.83  
     16  Bromiley, Braylen            WATERVILLE SUMMER SW 1:20.83  
     17  Horning, Phillip             QUINCY SWIM TEAM     1:25.76  

[Top of Page] [Event List]


Event 129 GIRLS 10-10 50 FREESTYLE
     1   Spiegel-Ostrom, Ivy          UPPER VALLEY SWIM TE   35.39  
     2   Gormley, McKaylin            WATERVILLE SUMMER SW   37.18  
     3   Mock, Katie                  CASHMERE               38.94  
     4   Thies, Molly                 CASHMERE               40.06  
     5   Parcells, Kimberly           WATERVILLE SUMMER SW   40.07  
     6   Berdine, Maddy               WRAC                   41.36  
     7   Omlin, Marlo                 QUINCY SWIM TEAM       42.49  
     8   Flynn, Kelsi                 EPHRATA                43.96  
     9   Chvilicek, Paige             WRAC                   44.87  
     10  McDevitt, Brooke             UPPER VALLEY SWIM TE   45.64  
     11  Bittle, Sierra               UPPER VALLEY SWIM TE   45.90  
     12  McLeod, Rylie                CASHMERE               46.14  
     13  Wurl, Kinley                 YMCA/CUDA              46.34  
     14  Conoley, Fern                UPPER VALLEY SWIM TE   46.90  
     15  Cornu-Labat, Pauline         QUINCY SWIM TEAM       47.88  
     16  Kliphardt, Brianne           EPHRATA                48.16  
     17  Cannon, McKenna              WRAC                   48.53  
     18  Colvin, Catie                CASHMERE               48.70  
     19  Buchert, Maggie              EPHRATA                55.55  
     20  Towry, Makayla               EPHRATA                58.28  
     21  Gavin, Molly                 YMCA/CUDA              59.01  
     22  De La cruz, Kenia            YMCA/CUDA            1:00.27  

[Top of Page] [Event List]


Event 130 BOYS 10-10 50 FREESTYLE
     1   Grosse, Collin               UPPER VALLEY SWIM TE   34.69  
     2   Dilly, Joseph                CASHMERE               35.70  
     3   Williams, Dane               UPPER VALLEY SWIM TE   35.95  
     4   Hansen, Michael              EPHRATA                37.08  
     5   Beaumont, Riley              QUINCY SWIM TEAM       38.55  
     6   Welch, Carter                UPPER VALLEY SWIM TE   42.34  
     7   Brown, Spencer               CASHMERE               45.15  
     8   Heminger, Noah               YMCA/CUDA              45.81  
     9   VanDiest, Brendan            QUINCY SWIM TEAM       46.24  
     10  Howe, Orlando                WRAC                   52.27  
     11  Anderson, Drew               EPHRATA                52.35  
     12  Hol, Niko                    UPPER VALLEY SWIM TE   54.52  
     13  Goodell, Dillon              WRAC                   54.86  
     14  Culbertson, Kurt             EPHRATA              1:04.32  

[Top of Page] [Event List]


Event 131 GIRLS 11-11 50 FREESTYLE
     1   Dilly, Brittany              CASHMERE               32.89  
     2   McEachern, Marriah           UPPER VALLEY SWIM TE   34.45  
     3   Etter, Karlee                EPHRATA                35.00  
     4   Seaman, Claire               UPPER VALLEY SWIM TE   36.08  
     5   Dilley, Kyra                 WRAC                   36.90  
     6   Culbertson, Camille          EPHRATA                37.65  
     7   Lindell, Hannah              QUINCY SWIM TEAM       39.74  
     8   Browning, Kelsey             WATERVILLE SUMMER SW   39.84  
     9   Hartman, Ama                 UPPER VALLEY SWIM TE   40.82  
     10  Burnham, Julia               CASHMERE               41.05  
     11  Dixon, Brooklynn             WRAC                   41.58  
     12  Jiminez, Adrianna            YMCA/CUDA              42.30  
     13  Hinderer, Julia              WATERVILLE SUMMER SW   43.78  
     14  Mickelsen, Delaney           EPHRATA                44.37  
     15  Abbott, Olivia               CASHMERE               47.26  
     16  Gross, Trinity               UPPER VALLEY SWIM TE   48.19  
     17  Nieuwenhuis, Erin            QUINCY SWIM TEAM       49.51  
     18  Burnham, Bethany             WRAC                   55.74  
     19  Nordt, Claire                WRAC                 1:00.16  

[Top of Page] [Event List]


Event 132 BOYS 11-11 50 FREESTYLE
     1   Ostrowski, Quint             EPHRATA                33.60  
     2   Firestone, Jacob             EPHRATA                37.43  
     3   Brulotte, Joshua             UPPER VALLEY SWIM TE   38.40  
     4   Lee, Blaine                  QUINCY SWIM TEAM       39.53  
     5   Munro, Griffin               EPHRATA                40.30  
     6   Helton, Cole                 WRAC                   40.73  
     7   Lindell, Ian                 CASHMERE               42.48  
     8   Kliphardt, Wesley            EPHRATA                43.17  
     9   Wurl, Cutter                 YMCA/CUDA              43.41  
     10  MacEda, Julio                EPHRATA                43.67  
     11  Boese, Austin                WRAC                   43.77  
     12  Butler, Levi                 UPPER VALLEY SWIM TE   43.95  
     13  Berndt, Titus                QUINCY SWIM TEAM       44.66  
     14  Nelson, Joe                  UPPER VALLEY SWIM TE   48.53  
     15  Mangas, Jonathon             CASHMERE               48.54  
     16  Oberg, Samuel                UPPER VALLEY SWIM TE   49.52  
     17  Horning, Mark                QUINCY SWIM TEAM       53.52  
     18  Bennett, Patrick             CASHMERE               55.50  

[Top of Page] [Event List]


Event 133 GIRLS 12-12 50 FREESTYLE
     1   Butler, Rebekah              UPPER VALLEY SWIM TE   30.70  
     2   Williams, Julia              WRAC                   31.12  
     3   McCormick, Tessa             CASHMERE               34.26  
     4   Koch, Shelby                 EPHRATA                34.58  
     5   Lasater, Grace               UPPER VALLEY SWIM TE   34.76  
     6   McDevitt, Taylor             UPPER VALLEY SWIM TE   36.30  
     7   Turnbull, Alice              EPHRATA                38.18  
     8   Thomsen, Elaina              WATERVILLE SUMMER SW   38.26  
     9   Russ, Madison                UPPER VALLEY SWIM TE   38.67  
     10  Severin, Khaila              EPHRATA                39.69  
     11  Noland, Lizzy                UPPER VALLEY SWIM TE   42.26  
     12  Butcherite, Taylor           WRAC                   43.66  
     13  Collins, Camille             CASHMERE               46.59  
     14  Bensch, Emily                QUINCY SWIM TEAM       47.37  

[Top of Page] [Event List]


Event 134 BOYS 12-12 50 FREESTYLE
     1   Silk, Russell                QUINCY SWIM TEAM       30.43  
     2   Van Diest, Blake             QUINCY SWIM TEAM       31.57  
     3   Barnes, Gavin                EPHRATA                32.49  
     4   Wood, Noah                   UPPER VALLEY SWIM TE   32.92  
     5   Lee, Jake                    QUINCY SWIM TEAM       33.49  
     6   Monson, Stenn                EPHRATA                34.07  
     7   Parcells, Robert             WATERVILLE SUMMER SW   35.01  
     8   Monroe, Jacob                CASHMERE               35.12  
     9   Ashcraft, Connor             UPPER VALLEY SWIM TE   35.54  
     10  Hamilton, Khayman            UPPER VALLEY SWIM TE   37.95  
     11  McMahon, Carson              UPPER VALLEY SWIM TE   41.06  
     12  Gorski, David                UPPER VALLEY SWIM TE   42.50  
     13  Moore, Nick                  WRAC                   43.25  
     14  Collier, Brady               UPPER VALLEY SWIM TE   45.51  
     15  Abney, Connor                YMCA/CUDA              49.69  

[Top of Page] [Event List]


Event 135 GIRLS 13-13 50 FREESTYLE
     1   Etter, Casey                 EPHRATA                30.79  
     2   Warthen, Joy                 UPPER VALLEY SWIM TE   35.01  
     3   Rice, Hannah                 UPPER VALLEY SWIM TE   35.50  
     4   Berdine, Linea               WRAC                   36.38  
     5   Woollums, Ryann              WRAC                   36.52  
     6   Berndt, Monica               QUINCY SWIM TEAM       38.26  
     7   Bogen, Lydia                 YMCA/CUDA              38.29  
     8   Hammer, Rani                 EPHRATA                38.61  
     9   Clements, Hanna              WATERVILLE SUMMER SW   39.41  
     10  Christensen, Rylie           CASHMERE               40.95  
     11  Wells, Becca                 UPPER VALLEY SWIM TE   42.79  
     12  Moreno, Janis                WATERVILLE SUMMER SW   43.27  
     13  Hansen, Katie                EPHRATA                48.43  
     14  Barnes, Caley                CASHMERE               50.14  
     15  Burnham, Breauna             WRAC                   50.17  

[Top of Page] [Event List]


Event 136 BOYS 13-13 50 FREESTYLE
     1   Crites, Derek                UPPER VALLEY SWIM TE   29.84  
     2   Turnbull, Brice              EPHRATA                30.00  
     3   Ward, Jesse                  UPPER VALLEY SWIM TE   31.31  
     4   Jacobson, Cole               EPHRATA                31.34  
     5   Benthem, Dylan               EPHRATA                31.72  
     6   Martinez, Alfredo            YMCA/CUDA              31.84  
     7   Champagne, Neal              UPPER VALLEY SWIM TE   33.42  
     8   Merry, Nathaniel             UPPER VALLEY SWIM TE   33.54  
     9   Flynn, Sam                   EPHRATA                34.36  
     10  Martinez, Jake               UPPER VALLEY SWIM TE   34.78  
     11  Strean, Trevan               CASHMERE               35.63  
     12  Cid-Arreguin, Kim            WRAC                   35.64  
     13  Nelson, Max                  UPPER VALLEY SWIM TE   38.34  
     14  Oberg, Joe                   UPPER VALLEY SWIM TE   38.95  
     15  Edgar, Walter                WATERVILLE SUMMER SW   40.07  
     16  Dye, John                    WRAC                   41.40  
     17  Gregg, Sam                   QUINCY SWIM TEAM       41.71  
     18  Converse, Blake              UPPER VALLEY SWIM TE   42.14  
     19  Cruz, Jonathan               CASHMERE               50.22  

[Top of Page] [Event List]


Event 137 GIRLS 14-14 50 FREESTYLE
     1   Ross, Halee                  UPPER VALLEY SWIM TE   29.35  
     2   Heminger, Marina             YMCA/CUDA              29.44  
     3   Barnes, Taylor               EPHRATA                30.20  
     4   Petersen, Madi               QUINCY SWIM TEAM       30.90  
     5   Laird, Lauren                EPHRATA                31.95  
     6   Winters, Madeline            UPPER VALLEY SWIM TE   32.29  
     7   Witkowski, Lisa              UPPER VALLEY SWIM TE   33.71  
     8   Tesh, Piper                  YMCA/CUDA              34.54  
     9   Flynn, Shannon               EPHRATA                38.99  
     10  Chlarson, Kayce              EPHRATA                41.67  

[Top of Page] [Event List]


Event 138 BOYS 14-14 50 FREESTYLE
     1   McCormick, Michael           CASHMERE               28.23  
     2   Dilly, Brandon               CASHMERE               29.93  
     3   Clements, Mitchell           WATERVILLE SUMMER SW   31.39  
     4   Brzezny, Jordan              EPHRATA                31.57  
     5   Zuniga, Marcelo              YMCA/CUDA              31.71  
     6   Matus, Isaac                 EPHRATA                33.25  
     7   Bertram, Jordan              YMCA/CUDA              38.91  
     8   Bensch, James                QUINCY SWIM TEAM       43.18  

[Top of Page] [Event List]


Event 139 GIRLS 15-16 50 FREESTYLE
     1   Foote, Emma                  UPPER VALLEY SWIM TE   28.63  
     2   Aguigui, Amy                 UPPER VALLEY SWIM TE   30.29  
     3   Stanich, Kealey              UPPER VALLEY SWIM TE   30.47  
     4   Inch, Kari                   EPHRATA                31.31  
     5   Balthazor, Moregan           EPHRATA                32.59  
     6   Duff, Allison                EPHRATA                33.18  
     7   Hodges, Janna                QUINCY SWIM TEAM       33.44  
     8   Russ, Janessa                UPPER VALLEY SWIM TE   34.25  
     9   Pittsinger, Jessey           CASHMERE               34.27  
     10  VanHoven, Jennifer           CASHMERE               35.22  
     11  Bogen, Abigail               YMCA/CUDA              35.49  
     12  Monda, Erin                  EPHRATA                36.40  
     13  Bedford, Sadie               EPHRATA                41.42  

[Top of Page] [Event List]


Event 140 BOYS 15-16 50 FREESTYLE
     1   Beaumont, Cody               QUINCY SWIM TEAM       25.41  
     2   Wisemore, Aaron              CASHMERE               25.86  
     3   Dilly, Jake                  CASHMERE               26.57  
     4   Gross, Connor                UPPER VALLEY SWIM TE   27.39  
     5   Champagne, Brennan           UPPER VALLEY SWIM TE   28.68  
     6   Martin, Kendall              UPPER VALLEY SWIM TE   28.85  
     7   Lindell, Jarrod              QUINCY SWIM TEAM       29.64  
     8   Whitten, Jake                UPPER VALLEY SWIM TE   29.79  
     9   Welch, Andy                  UPPER VALLEY SWIM TE   30.44  
     10  Monson, Brandt               EPHRATA                34.30  
     11  Turner, Brennan              CASHMERE               35.23  
     12  Mangas, Elliott              CASHMERE               56.97  

[Top of Page] [Event List]


Event 141 GIRLS 17-18 50 FREESTYLE
     1   Knodell, Colleen             QUINCY SWIM TEAM       28.29  
     2   Knodell, Bonnie              QUINCY SWIM TEAM       31.33  
     3   Gross, Devan                 UPPER VALLEY SWIM TE   31.44  
     4   Lindell, Rachel              QUINCY SWIM TEAM       32.50  

[Top of Page] [Event List]


Event 142 BOYS 17-18 50 FREESTYLE
     1   Dotson, Jacob                EPHRATA                24.36  
     2   Beaumont, Nathan             QUINCY SWIM TEAM       25.68  
     3   Dale, Jacob                  EPHRATA                27.29  
     4   Bariether, Levi              WATERVILLE SUMMER SW   27.64  
     5   Daling, Ian                  WATERVILLE SUMMER SW   28.27  
     6   Horning, Ben                 QUINCY SWIM TEAM       31.34  

[Top of Page] [Event List]


Event 143 GIRLS 8&UN 100 FREESTYLE RELAY
     1   UPPER VALLEY SWIM TE A       UPPER VALLEY SWIM TE 1:28.08  
          Evans,Megan        8          Moore,Kaila        8
          Craig,Kaitlyn      8          Van Heyningen,Hann 8
     2   WRAC A                       WRAC                 1:47.04  
     3   UPPER VALLEY SWIM TE B       UPPER VALLEY SWIM TE 1:48.06  
          Craig,Natalie      6          Brulotte,Elise     8
          McDevitt,Zoe       6          Bittle,Kayla Jo    7
     4   EPHRATA A                    EPHRATA              1:49.03  
          Buchert,Mya        8          Brzezny,Nikola     6
          Mickelsen,Chloe    7          Ostrowski,Katelyn  8
     5   CASHMERE A                   CASHMERE             1:59.00  
     6   YMCA/CUDA A                  YMCA/CUDA            2:02.12  
          Martinez,Jordyn    8          Murillo,Olga       6
          De La cruz,Sydney  6          Lane,Whitney       8
     7   UPPER VALLEY SWIM TE C       UPPER VALLEY SWIM TE 2:05.19  
          Brenan,Josie       7          Butriulle,Sarah    7
          Pinneo,Sarah       7          VanDel,Julia       6
     8   QUINCY SWIM TEAM A           QUINCY SWIM TEAM     2:28.05  
          Lubach,Paige       8          Lee,Miyah          6
          Thomsen,Taylor     6          Navarro,Rosa       8
     9   WATERVILLE SUMMER SW A       WATERVILLE SUMMER SW 2:45.56  
          Thomsen,Emily      6          Willms,Brooke      6
          Kruger,Alexis      8          Mires,Ali          8

[Top of Page] [Event List]


Event 144 BOYS 8&UN 100 FREESTYLE RELAY
     1   WRAC A                       WRAC                 1:37.26  
     2   UPPER VALLEY SWIM TE A       UPPER VALLEY SWIM TE 1:39.24  
          Gross,Dylan        8          Grosse,Colby       8
          McMahon,Nathan     8          Burpee,Ethan       8
     3   UPPER VALLEY SWIM TE B       UPPER VALLEY SWIM TE 1:48.27  
          Nelson,Jack        8          Aguigui,Josiah     8
          Duncan,Teague      7          Erisman,Logan      7
     4   EPHRATA B                    EPHRATA              2:01.12  
          Waters,Reid        7          Jones,Luke         6
          Allen,Griffin      7          Boruff,Maxwell     6
     5   CASHMERE A                   CASHMERE             2:03.54  
     6   UPPER VALLEY SWIM TE C       UPPER VALLEY SWIM TE 2:08.31  
          Bond-Gledhill,Henr 7          Russ,Roswell       7
          Davies,Landon      5          Mohrland,Ivan      8
     7   WATERVILLE SUMMER SW A       WATERVILLE SUMMER SW 2:17.14  
          Gormley,Gannon     7          Voie,Riley         7
          Browning,Kayden    7          Koenig,Cole        8
     8   YMCA/CUDA A                  YMCA/CUDA            2:21.89  
          Loidhamer,Chase    7          Loidhamer,Camden   5
          Talbot,Henry       7          Wurl,Cole          7

[Top of Page] [Event List]


Event 145 GIRLS 10&UN 100 FREESTYLE RELAY
     1   CASHMERE A                   CASHMERE             1:10.47  
     2   UPPER VALLEY SWIM TE A       UPPER VALLEY SWIM TE 1:16.02  
          Bittle,Sierra     10          VanDel,Madeleine   9
          Spiegel-Ostrom,Iv 10          Youkey,Lydia      10
     3   UPPER VALLEY SWIM TE B       UPPER VALLEY SWIM TE 1:20.57  
          Bond-Gledhill,Ella 9          Conoley,Fern      10
          Martinez,Skylar    9          Gaines,Emily       9
     4   EPHRATA A                    EPHRATA              1:22.57  
          Laird,Kyra        10          Kliphardt,Brianne 10
          Buchert,Maggie    10          Flynn,Kelsi       10
     5   WRAC A                       WRAC                 1:25.96  
     6   QUINCY SWIM TEAM A           QUINCY SWIM TEAM     1:27.45  
          Nieuwenhuis,Brynn  8          Omlin,Marlo       10
          Thomsen,Natalie    9          Cornu-Labat,Pauli 10
     7   YMCA/CUDA A                  YMCA/CUDA            1:30.89  
          Yant,Delaney      10          Lane,Bergen       10
          Gavin,Molly       10          Wurl,Kinley       10
     8   UPPER VALLEY SWIM TE C       UPPER VALLEY SWIM TE 1:31.33  
          Ringel,Kieran     10          Astell,Addie       9
          McDevitt,Brooke   10          Alexander,Aurora   9
     9   CASHMERE B                   CASHMERE             1:32.79  
     10  EPHRATA B                    EPHRATA              1:43.31  
          Towry,Makayla     10          Mickelsen,Avery    9
          Boruff,Rachel      9          Crago,Christa      9
     11  CASHMERE C                   CASHMERE             1:56.35  
     12  WATERVILLE SUMMER SW B       WATERVILLE SUMMER SW 2:00.80  
          Henson,Haley       9          Newcomb,Haylee     9
          Hansen,Alyssa      9          Willms,Taylor      9
     13  YMCA/CUDA B                  YMCA/CUDA            2:09.65  
          Bresee,Bailey      9          Tesh,Paige         9
          Cuevas,Sophia      9          De La cruz,Kenia  10

[Top of Page] [Event List]


Event 146 BOYS 10&UN 100 FREESTYLE RELAY
     1   UPPER VALLEY SWIM TE A       UPPER VALLEY SWIM TE 1:10.76  
          Gilbert,Max       10          Welch,Carter      10
          Williams,Dane     10          Grosse,Collin     10
     2   QUINCY SWIM TEAM A           QUINCY SWIM TEAM     1:19.58  
          Petersen,Gates     9          VanDiest,Brendan  10
          Van Diest,Dawson   9          Beaumont,Riley    10
     3   EPHRATA A                    EPHRATA              1:22.86  
          Etter,Ethan       10          Anderson,Drew     10
          Allen,Gavan        9          Hansen,Michael     9
     4   UPPER VALLEY SWIM TE B       UPPER VALLEY SWIM TE 1:37.30  
          Collier,Garrett    9          Hol,Niko          10
          Ashcraft,Quinn     9          Dawson,Raven       9
     5   WRAC A                       WRAC                 1:37.97  
     6   CASHMERE A                   CASHMERE             1:43.89  
     7   EPHRATA B                    EPHRATA              1:52.35  
          Kliphardt,Blake    9          Jones,Matthew      8
          Cleveringa,Caleb   8          Lobe,Alec          9
     8   QUINCY SWIM TEAM B           QUINCY SWIM TEAM     1:58.49  
          Hodges,Randy       9          Horning,Phillip    9
          Calloway,Jackson   7          Beaumont,Tyson     7

[Top of Page] [Event List]


Event 147 GIRLS 12&UN 100 FREESTYLE RELAY
     1   WRAC A                       WRAC                 1:04.11  
     2   UPPER VALLEY SWIM TE A       UPPER VALLEY SWIM TE 1:04.93  
          Seaman,Claire     11          Lasater,Grace     12
          Whitten,Katie     12          Butler,Rebekah    12
     3   EPHRATA A                    EPHRATA              1:05.08  
          Scellick,Catherin 12          Koch,Shelby       12
          Turnbull,Alice    12          Etter,Karlee      11
     4   UPPER VALLEY SWIM TE B       UPPER VALLEY SWIM TE 1:07.04  
          Lak,Alyssa        11          Sittman,Delaney   11
          McDevitt,Taylor   12          McEachern,Marriah 11
     5   CASHMERE A                   CASHMERE             1:07.69  
     6   EPHRATA B                    EPHRATA              1:13.18  
          Severin,Khaila    12          Mickelsen,Delaney 11
          Garcia,Maya       11          Wade,Haley        12
     7   WATERVILLE SUMMER SW A       WATERVILLE SUMMER SW 1:15.07  
          Parcells,Kimberly 10          Hinderer,Julia    11
          Browning,Kelsey   11          Gormley,McKaylin  10
     8   QUINCY SWIM TEAM A           QUINCY SWIM TEAM     1:20.02  
          Ramsey,Kaitlin    11          Nieuwenhuis,Erin  11
          Bensch,Emily      12          Lindell,Hannah    11
     9   CASHMERE B                   CASHMERE             1:22.86  
     10  EPHRATA C                    EPHRATA              1:56.02  
          Towry,Katelynn     9          Dilling,Emmie      7
          Hock,Annabelle     6          Brooks,Marissa    12

[Top of Page] [Event List]


Event 148 BOYS 12&UN 100 FREESTYLE RELAY
     1   UPPER VALLEY SWIM TE A       UPPER VALLEY SWIM TE 1:00.38  
          Ashcraft,Connor   12          Wood,Noah         12
          Grosse,Cameron    12          Browne,Blakely    12
     2   QUINCY SWIM TEAM A           QUINCY SWIM TEAM     1:00.57  
          Van Diest,Blake   12          Prchal,Sean       12
          Lee,Jake          12          Silk,Russell      12
     3   EPHRATA A                    EPHRATA              1:02.58  
          Monson,Stenn      12          Ostrowski,Quint   11
          Lobe,Nicholas     12          Barnes,Gavin      12
     4   CASHMERE A                   CASHMERE             1:07.87  
     5   UPPER VALLEY SWIM TE B       UPPER VALLEY SWIM TE 1:14.05  
          Collier,Brady     12          Gorski,David      12
          McMahon,Carson    12          Brulotte,Joshua   11
     6   CASHMERE B                   CASHMERE             1:15.88  
     7   UPPER VALLEY SWIM TE C       UPPER VALLEY SWIM TE 1:20.39  
          Butler,Levi       11          Oberg,Samuel      11
          Hamilton,Khayman  12          Winters,Sam       11
     8   WRAC A                       WRAC                 1:21.71  
     9   QUINCY SWIM TEAM B           QUINCY SWIM TEAM     1:22.07  
          Berndt,Titus      11          Horning,Mark      11
          Lee,Blaine        11          Petersen,Gunnar   11
     10  EPHRATA B                    EPHRATA              1:27.03  
          MacEda,Julio      11          Kliphardt,Wesley  11
          Thompson,Brandon  11          Firestone,Jacob   11

[Top of Page] [Event List]


Event 149 GIRLS 14&UN 200 FREESTYLE RELAY
     1   EPHRATA A                    EPHRATA              2:03.57  
          Etter,Casey       13          Barnes,Taylor     14
          Laird,Lauren      14          Nelson,Melissa    14
     2   UPPER VALLEY SWIM TE A       UPPER VALLEY SWIM TE 2:11.88  
          Rice,Hannah       13          Witkowski,Lisa    14
          Winters,Madeline  14          Ross,Halee        14
     3   WRAC A                       WRAC                 2:12.14  
     4   QUINCY SWIM TEAM A           QUINCY SWIM TEAM     2:16.60  
          Horning,Rachel    13          Berndt,Monica     13
          Lee,Becca         13          Petersen,Madi     14
     5   YMCA/CUDA A                  YMCA/CUDA            2:21.67  
          Heminger,Marina   14          Tesh,Piper        14
          Rinker,Katie      13          Bogen,Lydia       13
     6   EPHRATA B                    EPHRATA              2:37.52  
          Flynn,Shannon     14          Chlarson,Kayce    14
          Hansen,Katie      13          Hammer,Rani       13
     7   WATERVILLE SUMMER SW A       WATERVILLE SUMMER SW 2:45.23  
          Clements,Hanna    13          Moreno,Janis      13
          Thomsen,Elaina    12          Bromiley,Bailey   13
     8   UPPER VALLEY SWIM TE B       UPPER VALLEY SWIM TE 2:46.85  
          Gross,Trinity     11          Hartman,Ama       11
          Wells,Becca       13          Warthen,Joy       13
     9   WRAC B                       WRAC                 2:47.03  
     10  CASHMERE A                   CASHMERE             2:51.96  

[Top of Page] [Event List]


Event 150 BOYS 14&UN 200 FREESTYLE RELAY
     1   UPPER VALLEY SWIM TE A       UPPER VALLEY SWIM TE 1:55.77  
          Ward,Jesse        13          Crites,Derek      13
          Erisman,Chandler  13          Wood,Nicholas     14
     2   EPHRATA A                    EPHRATA              1:59.62  
          Laird,Jacob       13          Jacobson,Cole     13
          Brzezny,Jordan    14          Turnbull,Brice    13
     3   UPPER VALLEY SWIM TE B       UPPER VALLEY SWIM TE 2:18.10  
          Nelson,Max        13          Merry,Nathaniel   13
          Martinez,Jake     13          Champagne,Neal    13
     4   EPHRATA B                    EPHRATA              2:19.66  
          Benthem,Dylan     13          Matus,Isaac       14
          Towry,Owen         6          Flynn,Sam         13
     5   CASHMERE A                   CASHMERE             2:21.82  
     6   YMCA/CUDA A                  YMCA/CUDA            2:24.57  
          Zuniga,Marcelo    14          Weldy,Connor       8
          Wurl,Cutter       11          Bertram,Jordan    14
     7   QUINCY SWIM TEAM A           QUINCY SWIM TEAM     2:26.34  
          Petersen,Trey     13          Gregg,Sam         13
          Lindell,Aaron     13          Hodges,Darren     14
     8   WATERVILLE SUMMER SW A       WATERVILLE SUMMER SW 2:42.49  
          Edgar,Walter      13          Mires,Wyatt       12
          Newcomb,Tate      13          Parcells,Robert   12
     9   UPPER VALLEY SWIM TE C       UPPER VALLEY SWIM TE 2:52.32  
          Nelson,Joe        11          Dougherty,Elijah  13
          Oberg,Joe         13          Converse,Blake    13

[Top of Page] [Event List]


Event 151 GIRLS 18&UN 200 FREESTYLE RELAY
     1   UPPER VALLEY SWIM TE A       UPPER VALLEY SWIM TE 2:00.28  
          Aguigui,Amy       16          Gross,Devan       17
          Larson,Kristianna 18          Foote,Emma        15
     2   EPHRATA A                    EPHRATA              2:05.18  
          Inch,Kari         15          Duff,Allison      16
          Knitter,Kaitlyn   15          Youngberg,Alex    17
     3   QUINCY SWIM TEAM A           QUINCY SWIM TEAM     2:05.62  
          Knodell,Bonnie    18          Hodges,Janna      16
          Lindell,Rachel    17          Knodell,Colleen   18
     4   CASHMERE A                   CASHMERE             2:14.42  
     5   UPPER VALLEY SWIM TE B       UPPER VALLEY SWIM TE 2:18.87  
          Harris,Madeline   13          Russ,Janessa      15
          Mullady,Nicole    18          Stanich,Kealey    15
     6   EPHRATA B                    EPHRATA              2:36.78  
          Monda,Erin        15          Bedford,Sadie     15
          Brooks,Marissa    12          Balthazor,Moregan 15

[Top of Page] [Event List]


Event 152 BOYS 18&UN 200 FREESTYLE RELAY
     1   UPPER VALLEY SWIM TE A       UPPER VALLEY SWIM TE 1:51.85  
          Whitten,Jake      15          Martin,Kendall    16
          Champagne,Brennan 16          Gross,Connor      15
     2   CASHMERE A                   CASHMERE             1:53.87  
     3   WATERVILLE SUMMER SW A       WATERVILLE SUMMER SW 1:58.68  
          Thomsen,Garrett   15          Clements,Mitchell 14
          Daling,Ian        17          Bariether,Levi    17
     4   EPHRATA A                    EPHRATA              2:35.65  
          Dale,Jacob        18          Dotson,Jacob      17
          Dilling,Mattias   15          Monson,Brandt     15

[Top of Page] [Event List]