Leavenworth @ Waterville 2016

New Headline 1

New Headline 2

07/07/16 - 07/07/16

Short Course Yards

Meet Results


Ev# 1 GIRLS 8&UN 100Y MEDLEY RELAY Ev# 2 BOYS 8&UN 100Y MEDLEY RELAY
Ev# 3 GIRLS 9-10 100Y MEDLEY RELAY Ev# 4 BOYS 9-10 100Y MEDLEY RELAY
Ev# 5 GIRLS 11-12 100Y MEDLEY RELAY Ev# 6 BOYS 11-12 100Y MEDLEY RELAY
Ev# 7 GIRLS 13-14 200Y MEDLEY RELAY Ev# 8 BOYS 13-14 200Y MEDLEY RELAY
Ev# 9 GIRLS 15-18 200Y MEDLEY RELAY Ev# 10 BOYS 15-18 200Y MEDLEY RELAY
Ev# 11 GIRLS 8&UN 25Y BACKSTROKE Ev# 12 BOYS 8&UN 25Y BACKSTROKE
Ev# 13 GIRLS 9-10 50Y BACKSTROKE Ev# 14 BOYS 9-10 50Y BACKSTROKE
Ev# 15 GIRLS 11-12 50Y BACKSTROKE Ev# 16 BOYS 11-12 50Y BACKSTROKE
Ev# 17 GIRLS 13-14 50Y BACKSTROKE Ev# 18 BOYS 13-14 50Y BACKSTROKE
Ev# 19 GIRLS 15-18 50Y BACKSTROKE Ev# 20 BOYS 15-18 50Y BACKSTROKE
Ev# 21 GIRLS 8&UN 100Y INDIVIDUAL MEDLEY Ev# 22 BOYS 8&UN 100Y INDIVIDUAL MEDLEY
Ev# 23 GIRLS 9-10 100Y INDIVIDUAL MEDLEY Ev# 24 BOYS 9-10 100Y INDIVIDUAL MEDLEY
Ev# 25 GIRLS 11-12 100Y INDIVIDUAL MEDLEY Ev# 26 BOYS 11-12 100Y INDIVIDUAL MEDLEY
Ev# 27 GIRLS 13-14 100Y INDIVIDUAL MEDLEY Ev# 28 BOYS 13-14 100Y INDIVIDUAL MEDLEY
Ev# 29 GIRLS 15-18 100Y INDIVIDUAL MEDLEY Ev# 30 BOYS 15-18 100Y INDIVIDUAL MEDLEY
Ev# 31 GIRLS 8&UN 25Y BREASTSTROKE Ev# 32 BOYS 8&UN 25Y BREASTSTROKE
Ev# 33 GIRLS 9-10 50Y BREASTSTROKE Ev# 34 BOYS 9-10 50Y BREASTSTROKE
Ev# 35 GIRLS 11-12 50Y BREASTSTROKE Ev# 36 BOYS 11-12 50Y BREASTSTROKE
Ev# 37 GIRLS 13-14 50Y BREASTSTROKE Ev# 38 BOYS 13-14 50Y BREASTSTROKE
Ev# 39 GIRLS 15-18 50Y BREASTSTROKE Ev# 40 BOYS 15-18 50Y BREASTSTROKE
Ev# 41 GIRLS 8&UN 50Y FREESTYLE Ev# 42 BOYS 8&UN 50Y FREESTYLE
Ev# 43 GIRLS 9-10 100Y FREESTYLE Ev# 44 BOYS 9-10 100Y FREESTYLE
Ev# 45 GIRLS 11-12 100Y FREESTYLE Ev# 46 BOYS 11-12 100Y FREESTYLE
Ev# 47 GIRLS 13-14 100Y FREESTYLE Ev# 48 BOYS 13-14 100Y FREESTYLE
Ev# 49 GIRLS 15-18 100Y FREESTYLE Ev# 50 BOYS 15-18 100Y FREESTYLE
Ev# 51 GIRLS 8&UN 25Y BUTTERFLY Ev# 52 BOYS 8&UN 25Y BUTTERFLY
Ev# 53 GIRLS 9-10 50Y BUTTERFLY Ev# 54 BOYS 9-10 50Y BUTTERFLY
Ev# 55 GIRLS 11-12 50Y BUTTERFLY Ev# 56 BOYS 11-12 50Y BUTTERFLY
Ev# 57 GIRLS 13-14 50Y BUTTERFLY Ev# 58 BOYS 13-14 50Y BUTTERFLY
Ev# 59 GIRLS 15-18 50Y BUTTERFLY Ev# 60 BOYS 15-18 50Y BUTTERFLY
Ev# 61 GIRLS 8&UN 25Y FREESTYLE Ev# 62 BOYS 8&UN 25Y FREESTYLE
Ev# 63 GIRLS 9-10 50Y FREESTYLE Ev# 64 BOYS 9-10 50Y FREESTYLE
Ev# 65 GIRLS 11-12 50Y FREESTYLE Ev# 66 BOYS 11-12 50Y FREESTYLE
Ev# 67 GIRLS 13-14 50Y FREESTYLE Ev# 68 BOYS 13-14 50Y FREESTYLE
Ev# 69 GIRLS 15-18 50Y FREESTYLE Ev# 70 BOYS 15-18 50Y FREESTYLE
Ev# 71 GIRLS 8&UN 100Y FREESTYLE RELAY Ev# 72 BOYS 8&UN 100Y FREESTYLE RELAY
Ev# 73 GIRLS 9-10 100Y FREESTYLE RELAY Ev# 74 BOYS 9-10 100Y FREESTYLE RELAY
Ev# 75 GIRLS 11-12 100Y FREESTYLE RELAY Ev# 76 BOYS 11-12 100Y FREESTYLE RELAY
Ev# 77 GIRLS 13-14 200Y FREESTYLE RELAY Ev# 78 BOYS 13-14 200Y FREESTYLE RELAY
Ev# 79 GIRLS 15-18 200Y FREESTYLE RELAY Ev# 80 BOYS 15-18 200Y FREESTYLE RELAY

[Top of Page] [Event List]


Event 1 GIRLS 8&UN 100Y MEDLEY RELAY
     1   LEAVENWORTH A                LST                    2:03.53
          Leroy,Jewel        8          Preston,Hannah     8
          Menna,Caroline     8          Freeland,Cordelia  7
     2   WATERVILLE A                 WST                    2:18.14
          Montolvo,Maya      8          Lewis,Rylann       8
          Nelson,Hanna       8          Finkbeiner,Holly   8
     3   LEAVENWORTH B                LST                    2:35.51
          Ward,Allison       7          Tveten,Naomi       7
          Brine,Kikkan       8          Sheffield,Kelsea   8

[Top of Page] [Event List]


Event 2 BOYS 8&UN 100Y MEDLEY RELAY
     1   LEAVENWORTH A                LST                    2:16.44
          Comeau,Cooper      8          Fallon,Ethan       8
          Hyland-Szwarc,Hugh 7          Dirkse,Micah       8
         WATERVILLE A                 WST                         DQ
          Barnhill,Jordan    8          Sheridan,Daniel    8
          Sheridan,Alexzande 8          Barnes,Branson     6

[Top of Page] [Event List]


Event 3 GIRLS 9-10 100Y MEDLEY RELAY
     1   LEAVENWORTH A                LST                    1:38.28
          Blue,Rayen        10          Nunnally,Paige    10
          Menna,Isabel      10          Tveten,Eliza      10
         WATERVILLE B                 WST                         DQ
          Kendrick,Kellee    9          Munson,Elsie      10
          Petersen,Caroline 10          Barnhill,Hayleigh  9
         LEAVENWORTH B                LST                         DQ
          McLeod,MacKenzie  10          Unger,Baylee       9
          Groff,Maizy        9          Sheffield,Zoey    10
         WATERVILLE A                 WST                         DQ
          Regallie,Madyson  10          Hope,Jorja         9
          McCray,Val        10          Schmidt,Madie      9

[Top of Page] [Event List]


Event 4 BOYS 9-10 100Y MEDLEY RELAY
     1   LEAVENWORTH A                LST                    1:54.89
          Slette,Cole        9          Slette,Shane       9
          Cappellini,Vaughn  9          Reinhart,Kellen    9
         WATERVILLE A                 WST                         DQ
          Hill,Spencer      10          Tonseth,Hans       9
          Lucero,Damian      9          Borders,Liam       9
         LEAVENWORTH B                LST                        SCR
          Simon,Michael     10          Aponik,Liam       10
          D'Atre,Silas       9          Norby,Peter        9

[Top of Page] [Event List]


Event 5 GIRLS 11-12 100Y MEDLEY RELAY
     1   LEAVENWORTH A                LST                    1:26.61
          D'Atre,Kalea      12          Groff,Tiera       12
          Cappellini,Olivia 11          Jenkins,Anne      11
     2   WATERVILLE A                 WST                    1:31.66
          Lucero,Joslyn     12          Hill,Whitley      12
          Hope,Johnna       12          Deford,Cali       11
     3   LEAVENWORTH C                LST                    1:42.00
          Leroy,Tillie      11          Palmer-Godsey,Chl 12
          Bailey,Cailin     11          Walker,Meredith   11
         LEAVENWORTH B                LST                        SCR
          Martinez,Anna     12          Logan,Autumn      11
          Zehm,Coco         11          Drolc,Hanna       12

[Top of Page] [Event List]


Event 6 BOYS 11-12 100Y MEDLEY RELAY
     1   LEAVENWORTH A                LST                    1:23.20
          Nunnally,Parker   12          Tveten,Isaac      12
          Fallon,Brendan    11          Runions,Chase     11
     2   WATERVILLE A                 WST                    2:23.38
          Sheridan,Michael   7          Borden,Cole       11
          Katovich,Jack     12          Hill,Cade          8
         LEAVENWORTH B                LST                         DQ
          Johnson,Olen      11          Slette,Vincent    11
          Villalobos,Anthon 11          Boyd,Spencer      11

[Top of Page] [Event List]


Event 7 GIRLS 13-14 200Y MEDLEY RELAY
     1   WATERVILLE A                 WST                    3:15.94
          Thomsen,Emily     13          Adams,Jordan      13
          Katovich,Elizabet 13          Hill,Ashlyn       14
         WATERVILLE B                 WST                         DQ
          Landon,Zoey       11          Tonseth,Julia     14
          McCray,Claire     14          Landon,Zoey       11
         LEAVENWORTH A                LST                        SCR
          Preston,Ellie     13          McDevitt,Zoe      13
          Palmer,Emma       14          Pinneo,Sarah      14

[Top of Page] [Event List]


Event 8 BOYS 13-14 200Y MEDLEY RELAY
     1   LEAVENWORTH A                LST                    2:37.52
          Davies,Landon     13          Cassayre,William  14
          D'Atre,Isaac      14          Tveten,Stephen    14

[Top of Page] [Event List]


Event 9 GIRLS 15-18 200Y MEDLEY RELAY
     1   LEAVENWORTH A                LST                    2:15.62
          Barragan,Alondra  15          Butler,Holly      15
          Rodriguez,Grace   15          Farnsworth,Grace  16

[Top of Page] [Event List]


Event 10 BOYS 15-18 200Y MEDLEY RELAY
     1   LEAVENWORTH A                LST                    2:57.19
          D'Atre,Dawson     15          Kostka,Nikolai    17
          Young,James       15          Cassayre,Austin   18
         WATERVILLE A                 WST                         DQ
          Holcom,Isaiah     15          Daling,Dietrich   18
          Holcomb,Adam      13          Combs Foster,Dako 14

[Top of Page] [Event List]


Event 11 GIRLS 8&UN 25Y BACKSTROKE
     1   Menna, Caroline          8   LST                      24.41
     2   Freeland, Cordelia       7   LST                      28.61
     3   Preston, Hannah          8   LST                      28.83
     4   Leroy, Jewel             8   LST                      28.91
     5   Brine, Kikkan            8   LST                      30.10
     6   Montolvo, Maya           8   WST                      36.03
     7   Finkbeiner, Holly        8   WST                      36.99
     8   Tveten, Naomi            7   LST                      37.84
     9   Sheffield, Kelsea        8   LST                      38.39
     10  Nelson, Hanna            8   WST                      45.06
     11  Ward, Allison            7   LST                      48.10
     12  Barnhill, Hannah         5   WST                      53.14
     13  Lucero, Charlotte        5   WST                    1:14.35
     14  Adams, Lauren            5   WST                    1:18.05
         Holcomb, Rosemary        7   WST                         DQ
         Fortney, Sally           7   LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 12 BOYS 8&UN 25Y BACKSTROKE
     1   Comeau, Cooper           8   LST                      32.47
     2   Hyland-Szwarc, Hugh      7   LST                      35.34
     3   Sheridan, Daniel         8   WST                      37.73
     4   Sheridan, Michael        7   WST                      45.62
     5   Barnhill, Jordan         8   WST                      46.77
     6   Hyland-Szwarc, Nick      5   LST                    1:08.77
         Palmer, Jorgen           7   LST                         DQ
         Zehm, Atticus            7   LST                         DQ
         Hill, Cade               8   WST                         DQ
         Fortney, Elias           8   LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 13 GIRLS 9-10 50Y BACKSTROKE
     1   Hope, Jorja              9   WST                      49.90
     2   Blue, Rayen              10  LST                      50.22
     3   Tveten, Eliza            10  LST                      50.62
     4   Sheffield, Zoey          10  LST                      57.28
     5   Ising, Mary              10  LST                      58.03
     6   Regallie, Madyson        10  WST                      59.01
     7   Barnhill, Hayleigh       9   WST                      59.82
     8   Dunning, Payten          10  WST                    1:07.56
     9   Delgadillo, VanEssa      9   WST                    1:11.33
     10  Kendrick, Kellee         9   WST                    1:16.09
     11  Schmidt, Madie           9   WST                    1:19.27
         Nunnally, Paige          10  LST                         DQ
         Walters, Makenna         9   LST                         DQ
         Dillon, Teyva            9   LST                        SCR
         Petersen, Caroline       10  WST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 14 BOYS 9-10 50Y BACKSTROKE
     1   Slette, Cole             9   LST                      55.39
     2   Slette, Shane            9   LST                      57.96
     3   Lucero, Damian           9   WST                    1:04.71
     4   Aponik, Liam             10  LST                    1:09.85
     5   Hill, Spencer            10  WST                    1:11.29
     6   Drolc, Tieren            10  LST                    1:17.49
     7   Tonseth, Hans            9   WST                    1:18.30
     8   Tveten, Jacob            9   LST                    1:24.09
         Simon, Michael           10  LST                         DQ
         Borders, Liam            9   WST                         DQ
         D'Atre, Silas            9   LST                        SCR
         Colella, Cino            10  LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 15 GIRLS 11-12 50Y BACKSTROKE
     1   Drolc, Hanna             12  LST                      48.85
     2   Groff, Tiera             12  LST                      49.20
     3   Landon, Zoey             11  WST                      51.64
     4   Leroy, Tillie            11  LST                      56.53
     5   Combs, Seantel           12  WST                      58.67
     6   Hill, Whitley            12  WST                      58.86
     7   D'Atre, Kalea            12  LST                    1:01.76
     8   Zehm, Coco               11  LST                    1:03.16
     9   Walker, Meredith         11  LST                    1:07.64
         Jenkins, Anne            11  LST                         DQ
         Deford, Cali             11  WST                         DQ

[Top of Page] [Event List]


Event 16 BOYS 11-12 50Y BACKSTROKE
     1   Tveten, Isaac            12  LST                      38.02
     2   Borden, Cole             11  WST                      48.87
     3   Fallon, Brendan          11  LST                      49.50
     4   Nunnally, Parker         12  LST                      51.80
     5   Johnson, Olen            11  LST                      55.89
     6   Villalobos, Anthony      11  LST                      56.83
     7   Boyd, Spencer            11  LST                      57.91
         Dillon, Kaston           11  LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 17 GIRLS 13-14 50Y BACKSTROKE
     1   Zehm, Bijou              13  LST                      43.14
     2   Thomsen, Emily           13  WST                      48.78
     3   Hill, Ashlyn             14  WST                      50.25
     4   Preston, Ellie           13  LST                      50.34
     5   Villalobos, Celeste      13  LST                      52.45
     6   Stoddard, Sierra         13  LST                      55.29
     7   Tonseth, Julia           14  WST                      58.69
         McDevitt, Zoe            13  LST                        SCR
         Wiser, Molly             13  LST                        SCR
         Butriulle, Sarah         14  LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 18 BOYS 13-14 50Y BACKSTROKE
     1   Tveten, Stephen          14  LST                      39.26
     2   Holcomb, Adam            13  WST                      46.43
     3   Brine, Torin             13  LST                      57.21
         Combs Foster, Dakota     14  WST                        SCR
         Piers, Will              14  LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 19 GIRLS 15-18 50Y BACKSTROKE
     1   Rodriguez, Grace         15  LST                      44.66
     2   Barragan, Alondra        15  LST                      48.64
     3   Farnsworth, Grace        16  LST                      51.28

[Top of Page] [Event List]


Event 20 BOYS 15-18 50Y BACKSTROKE
     1   D'Atre, Dawson           15  LST                      38.84
     2   Daling, Dietrich         18  WST                      41.60
     3   Norby, Josiah            16  LST                      44.24
     4   Holcom, Isaiah           15  WST                    1:18.88

[Top of Page] [Event List]


Event 23 GIRLS 9-10 100Y INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Tveten, Eliza            10  LST                    1:53.74
     2   McCray, Val              10  WST                    1:54.77
     3   Unger, Baylee            9   LST                    1:58.63
     4   Menna, Isabel            10  LST                    2:00.72
     5   Munson, Elsie            10  WST                    2:17.03

[Top of Page] [Event List]


Event 25 GIRLS 11-12 100Y INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Jenkins, Anne            11  LST                    1:29.69
     2   Cappellini, Olivia       11  LST                    1:37.86
     3   Hope, Johnna             12  WST                    1:55.27
     4   Hill, Whitley            12  WST                    2:09.84

[Top of Page] [Event List]


Event 26 BOYS 11-12 100Y INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Borden, Cole             11  WST                    1:41.77
     2   Fallon, Brendan          11  LST                    1:45.02
     3   Katovich, Jack           12  WST                    1:54.93
         Piers, Ben               12  LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 27 GIRLS 13-14 100Y INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Pinneo, Sarah            14  LST                    1:29.30
     2   Hill, Ashlyn             14  WST                    1:50.71
     3   Adams, Jordan            13  WST                    1:51.82
         McCray, Claire           14  WST                         DQ
         VanDel, Julia            13  LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 28 BOYS 13-14 100Y INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Davies, Landon           13  LST                    1:23.54
         Piers, Will              14  LST                        SCR
         D'Atre, Isaac            14  LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 29 GIRLS 15-18 100Y INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Farnsworth, Grace        16  LST                    1:44.37

[Top of Page] [Event List]


Event 30 BOYS 15-18 100Y INDIVIDUAL MEDLEY
     1   Young, James             15  LST                    1:10.44

[Top of Page] [Event List]


Event 31 GIRLS 8&UN 25Y BREASTSTROKE
     1   Finkbeiner, Holly        8   WST                      44.27
         Holcomb, Rosemary        7   WST                         DQ
         Lewis, Rylann            8   WST                         DQ

[Top of Page] [Event List]


Event 32 BOYS 8&UN 25Y BREASTSTROKE
     1   Fallon, Ethan            8   LST                      30.15
     2   Dirkse, Micah            8   LST                      39.11
         Barnes, Branson          6   WST                         DQ

[Top of Page] [Event List]


Event 33 GIRLS 9-10 50Y BREASTSTROKE
     1   Nunnally, Paige          10  LST                      50.19
     2   Unger, Baylee            9   LST                    1:01.09
     3   Menna, Isabel            10  LST                    1:02.85
     4   Munson, Elsie            10  WST                    1:16.09
     5   Regallie, Madyson        10  WST                    1:21.26
         Dunning, Payten          10  WST                         DQ
         Barnhill, Hayleigh       9   WST                         DQ
         McLeod, MacKenzie        10  LST                         DQ
         Kendrick, Kellee         9   WST                         DQ
         Schmidt, Madie           9   WST                         DQ
         Dillon, Teyva            9   LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 34 BOYS 9-10 50Y BREASTSTROKE
     1   Cappellini, Vaughn       9   LST                    1:01.53
     2   Slette, Shane            9   LST                    1:09.79
     3   Slette, Cole             9   LST                    1:13.73
         Tonseth, Hans            9   WST                         DQ
         Aponik, Liam             10  LST                         DQ
         Hill, Spencer            10  WST                         DQ

[Top of Page] [Event List]


Event 35 GIRLS 11-12 50Y BREASTSTROKE
     1   Martinez, Anna           12  LST                      48.56
     2   Cappellini, Olivia       11  LST                      49.47
     3   Groff, Tiera             12  LST                      52.23
     4   Logan, Autumn            11  LST                      54.10
     5   Drolc, Hanna             12  LST                      54.84
     6   Hill, Whitley            12  WST                    1:02.43
     7   Zehm, Coco               11  LST                    1:06.07
         Walker, Meredith         11  LST                         DQ
         Bailey, Cailin           11  LST                         DQ
         Dougherty, Heather       11  LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 36 BOYS 11-12 50Y BREASTSTROKE
     1   Tveten, Isaac            12  LST                      43.85
     2   Runions, Chase           11  LST                      51.09
     3   Borden, Cole             11  WST                      52.77
     4   Villalobos, Anthony      11  LST                      55.84
     5   Nunnally, Parker         12  LST                      56.34
         Johnson, Olen            11  LST                         DQ
         Slette, Vincent          11  LST                         DQ
         Hol, Aiden               12  LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 37 GIRLS 13-14 50Y BREASTSTROKE
     1   Palmer, Emma             14  LST                      43.55
     2   Pinneo, Sarah            14  LST                      47.14
     3   Zehm, Bijou              13  LST                      47.20
     4   Preston, Ellie           13  LST                      49.75
     5   Adams, Jordan            13  WST                      49.88
     6   Villalobos, Celeste      13  LST                      50.38
     7   Stoddard, Sierra         13  LST                      59.12
     8   Tonseth, Julia           14  WST                    1:04.89
         McCray, Claire           14  WST                         DQ
         McDevitt, Zoe            13  LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 38 BOYS 13-14 50Y BREASTSTROKE
     1   Tveten, Stephen          14  LST                      39.27
     2   Cassayre, William        14  LST                      45.11
     3   Ringel, Aidan            13  LST                      52.65
     4   Brine, Torin             13  LST                      55.83
         Davies, Landon           13  LST                         DQ
         Runions, Chase           11  LST                        SCR
         Piers, Will              14  LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 39 GIRLS 15-18 50Y BREASTSTROKE
     1   Butler, Holly            15  LST                      44.34
     2   Dougherty, Shannon       18  LST                      46.14
     3   Farnsworth, Grace        16  LST                      46.36

[Top of Page] [Event List]


Event 40 BOYS 15-18 50Y BREASTSTROKE
     1   Cassayre, Austin         18  LST                      35.51
     2   Norby, Josiah            16  LST                      39.06
     3   Kostka, Nikolai          17  LST                      39.69
     4   Holcom, Isaiah           15  WST                    1:02.35
         Daling, Dietrich         18  WST                         DQ

[Top of Page] [Event List]


Event 41 GIRLS 8&UN 50Y FREESTYLE
     1   Menna, Caroline          8   LST                      50.52
     2   Preston, Hannah          8   LST                      52.50
     3   Brine, Kikkan            8   LST                    1:01.25
     4   Lewis, Rylann            8   WST                    1:08.54
     5   Nelson, Hanna            8   WST                    1:09.77
     6   Sheffield, Kelsea        8   LST                    1:11.96
     7   Tveten, Naomi            7   LST                    1:14.19
     8   Finkbeiner, Holly        8   WST                    1:15.71
     9   Ward, Allison            7   LST                    1:41.56
         Dirkse, Lydia            6   LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 42 BOYS 8&UN 50Y FREESTYLE
     1   Fallon, Ethan            8   LST                    1:00.57
     2   Dirkse, Micah            8   LST                    1:01.55
     3   Comeau, Cooper           8   LST                    1:03.00
     4   Sheridan, Daniel         8   WST                    1:06.95
     5   Sheridan, Alexzander     8   WST                    1:07.77
     6   Palmer, Jorgen           7   LST                    1:21.80
     7   Barnes, Branson          6   WST                    1:25.66
     8   Zehm, Atticus            7   LST                    1:50.10
     9   Sheridan, Michael        7   WST                    1:56.19
         Fortney, Elias           8   LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 43 GIRLS 9-10 100Y FREESTYLE
     1   Blue, Rayen              10  LST                    1:36.64
     2   Groff, Maizy             9   LST                    1:37.33
     3   McLeod, MacKenzie        10  LST                    1:46.25
     4   Sheffield, Zoey          10  LST                    1:46.67
     5   Ising, Mary              10  LST                    1:50.82
     6   Walters, Makenna         9   LST                    2:23.42
     7   Delgadillo, VanEssa      9   WST                    2:27.72
     8   Kendrick, Kellee         9   WST                    2:46.53
         Dillon, Teyva            9   LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 44 BOYS 9-10 100Y FREESTYLE
     1   Cappellini, Vaughn       9   LST                    1:42.28
     2   Lucero, Damian           9   WST                    1:49.05
     3   Simon, Michael           10  LST                    2:03.75
     4   Tveten, Jacob            9   LST                    2:30.39
         D'Atre, Silas            9   LST                        SCR
         Colella, Cino            10  LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 45 GIRLS 11-12 100Y FREESTYLE
     1   Hope, Johnna             12  WST                    1:25.90
     2   Lucero, Joslyn           12  WST                    1:29.82
     3   Martinez, Anna           12  LST                    1:31.41
     4   Logan, Autumn            11  LST                    1:46.01
     5   Deford, Cali             11  WST                    1:47.57
     6   D'Atre, Kalea            12  LST                    1:51.56
     7   Combs, Seantel           12  WST                    1:52.35
     8   Landon, Zoey             11  WST                    1:53.12
     9   Bailey, Cailin           11  LST                    1:56.64
     10  Leroy, Tillie            11  LST                    2:07.80
         Dougherty, Heather       11  LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 46 BOYS 11-12 100Y FREESTYLE
     1   Runions, Chase           11  LST                    1:26.44
     2   Katovich, Jack           12  WST                    1:28.72
     3   Boyd, Spencer            11  LST                    1:35.69
     4   Slette, Vincent          11  LST                    1:37.39
         Piers, Ben               12  LST                        SCR
         Hol, Aiden               12  LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 47 GIRLS 13-14 100Y FREESTYLE
     1   Palmer, Emma             14  LST                    1:18.04
     2   Thomsen, Emily           13  WST                    1:36.23
     3   Tonseth, Julia           14  WST                    1:46.34
     4   Adams, Jordan            13  WST                    1:48.30
         VanDel, Julia            13  LST                        SCR
         Wiser, Molly             13  LST                        SCR
         Katovich, Elizabeth      13  WST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 48 BOYS 13-14 100Y FREESTYLE
     1   Cassayre, William        14  LST                    1:15.79
     2   Ringel, Aidan            13  LST                    1:25.12
     3   Holcomb, Adam            13  WST                    1:25.89
         Runions, Chase           11  LST                        SCR
         Combs Foster, Dakota     14  WST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 49 GIRLS 15-18 100Y FREESTYLE
     1   Deishl, Lexi             16  WST                    1:09.47
     2   Butler, Holly            15  LST                    1:13.06
     3   Dougherty, Shannon       18  LST                    1:20.78
     4   Barragan, Alondra        15  LST                    1:25.63
         Rodriguez, Grace         15  LST                         DQ

[Top of Page] [Event List]


Event 50 BOYS 15-18 100Y FREESTYLE
     1   Young, James             15  LST                      57.96
     2   Cassayre, Austin         18  LST                    1:00.84
     3   Kostka, Nikolai          17  LST                    1:20.37

[Top of Page] [Event List]


Event 51 GIRLS 8&UN 25Y BUTTERFLY
     1   Menna, Caroline          8   LST                      25.96
     2   Preston, Hannah          8   LST                      28.77
         Lucero, Charlotte        5   WST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 52 BOYS 8&UN 25Y BUTTERFLY
     1   Hyland-Szwarc, Hugh      7   LST                      36.59
         Sheridan, Alexzander     8   WST                         DQ

[Top of Page] [Event List]


Event 53 GIRLS 9-10 50Y BUTTERFLY
     1   McCray, Val              10  WST                      58.25
     2   Tveten, Eliza            10  LST                    1:00.67
     3   Groff, Maizy             9   LST                    1:03.24
     4   Menna, Isabel            10  LST                    1:09.58
     5   Ising, Mary              10  LST                    1:14.62
     6   Munson, Elsie            10  WST                    1:14.98
         Hope, Jorja              9   WST                         DQ
         Blue, Rayen              10  LST                        SCR
         Petersen, Caroline       10  WST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 55 GIRLS 11-12 50Y BUTTERFLY
     1   Hope, Johnna             12  WST                      53.18
     2   Lucero, Joslyn           12  WST                      58.32
         Landon, Zoey             11  WST                         DQ

[Top of Page] [Event List]


Event 56 BOYS 11-12 50Y BUTTERFLY
     1   Fallon, Brendan          11  LST                      50.00
     2   Boyd, Spencer            11  LST                      53.76
         Dillon, Kaston           11  LST                        SCR
         Piers, Ben               12  LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 57 GIRLS 13-14 50Y BUTTERFLY
     1   Hill, Ashlyn             14  WST                      51.67
     2   McCray, Claire           14  WST                    1:02.52
         VanDel, Julia            13  LST                        SCR
         Katovich, Elizabeth      13  WST                        SCR
         Butriulle, Sarah         14  LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 58 BOYS 13-14 50Y BUTTERFLY
     1   Davies, Landon           13  LST                      41.09
         D'Atre, Isaac            14  LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 59 GIRLS 15-18 50Y BUTTERFLY
         Deishl, Lexi             16  WST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 60 BOYS 15-18 50Y BUTTERFLY
     1   Young, James             15  LST                      32.65
     2   D'Atre, Dawson           15  LST                      34.52
     3   Kostka, Nikolai          17  LST                      36.10
     4   Cassayre, Austin         18  LST                      36.60

[Top of Page] [Event List]


Event 61 GIRLS 8&UN 25Y FREESTYLE
     1   Leroy, Jewel             8   LST                      26.28
     2   Nelson, Hanna            8   WST                      27.12
     3   Brine, Kikkan            8   LST                      27.53
     4   Sheffield, Kelsea        8   LST                      29.06
     5   Lewis, Rylann            8   WST                      30.89
     6   Freeland, Cordelia       7   LST                      31.95
     7   Montolvo, Maya           8   WST                      35.20
     8   Tveten, Naomi            7   LST                      35.79
     9   Dirkse, Lydia            6   LST                      42.25
     10  Ward, Allison            7   LST                      42.29
     11  Holcomb, Rosemary        7   WST                      45.09
     12  Lucero, Charlotte        5   WST                      58.31
     13  Barnhill, Hannah         5   WST                    1:03.84
     14  Adams, Lauren            5   WST                    1:12.14
         Fortney, Sally           7   LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 62 BOYS 8&UN 25Y FREESTYLE
     1   Hyland-Szwarc, Hugh      7   LST                      23.48
     2   Fallon, Ethan            8   LST                      24.39
     3   Dirkse, Micah            8   LST                      25.18
     4   Barnhill, Jordan         8   WST                      29.00
     5   Sheridan, Daniel         8   WST                      29.37
     6   Sheridan, Alexzander     8   WST                      29.69
     7   Comeau, Cooper           8   LST                      32.62
     8   Palmer, Jorgen           7   LST                      37.31
     9   Barnes, Branson          6   WST                      38.88
     10  Zehm, Atticus            7   LST                      48.33
     11  Hyland-Szwarc, Nick      5   LST                      49.25
     12  Sheridan, Michael        7   WST                      49.51
     13  Hill, Cade               8   WST                      55.13
         Adams, Dallas            5   WST                        SCR
         Fortney, Elias           8   LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 63 GIRLS 9-10 50Y FREESTYLE
     1   McCray, Val              10  WST                      44.77
     2   Groff, Maizy             9   LST                      46.49
     3   McLeod, MacKenzie        10  LST                      46.76
     4   Nunnally, Paige          10  LST                      47.66
     5   Unger, Baylee            9   LST                      49.78
     6   Hope, Jorja              9   WST                      52.23
     7   Regallie, Madyson        10  WST                      58.91
     8   Barnhill, Hayleigh       9   WST                      58.97
     9   Walters, Makenna         9   LST                    1:00.51
     10  Dunning, Payten          10  WST                    1:03.16
     11  Delgadillo, VanEssa      9   WST                    1:06.69
     12  Schmidt, Madie           9   WST                    1:08.33
         Sheffield, Zoey          10  LST                        SCR
         Petersen, Caroline       10  WST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 64 BOYS 9-10 50Y FREESTYLE
     1   Cappellini, Vaughn       9   LST                      43.98
     2   Lucero, Damian           9   WST                      45.64
     3   Slette, Shane            9   LST                      49.57
     4   Slette, Cole             9   LST                      54.67
     5   Aponik, Liam             10  LST                    1:00.39
     6   Tveten, Jacob            9   LST                    1:00.73
     7   Simon, Michael           10  LST                    1:03.92
     8   Drolc, Tieren            10  LST                    1:08.28
     9   Hill, Spencer            10  WST                    1:26.68
     10  Tonseth, Hans            9   WST                    1:47.62
     11  Borders, Liam            9   WST                    1:51.61
         Colella, Cino            10  LST                        SCR
         D'Atre, Silas            9   LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 65 GIRLS 11-12 50Y FREESTYLE
     1   Jenkins, Anne            11  LST                      36.35
     2   Lucero, Joslyn           12  WST                      40.59
     3   Cappellini, Olivia       11  LST                      41.45
     4   Martinez, Anna           12  LST                      42.95
     5   Drolc, Hanna             12  LST                      43.52
     6   Logan, Autumn            11  LST                      45.23
     7   Groff, Tiera             12  LST                      45.37
     8   Deford, Cali             11  WST                      46.92
     9   Walker, Meredith         11  LST                      49.06
     10  D'Atre, Kalea            12  LST                      50.13
     11  Combs, Seantel           12  WST                      50.54
     12  Zehm, Coco               11  LST                      50.83
     13  Bailey, Cailin           11  LST                      51.68
     14  Leroy, Tillie            11  LST                      57.31
         Dougherty, Heather       11  LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 66 BOYS 11-12 50Y FREESTYLE
     1   Tveten, Isaac            12  LST                      33.35
     2   Runions, Chase           11  LST                      38.20
     3   Katovich, Jack           12  WST                      38.30
     4   Nunnally, Parker         12  LST                      45.69
     5   Slette, Vincent          11  LST                      45.82
     6   Johnson, Olen            11  LST                      49.23
     7   Villalobos, Anthony      11  LST                      53.29
         Dillon, Kaston           11  LST                        SCR
         Hol, Aiden               12  LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 67 GIRLS 13-14 50Y FREESTYLE
     1   Palmer, Emma             14  LST                      34.39
     2   Pinneo, Sarah            14  LST                      36.56
     3   Zehm, Bijou              13  LST                      38.98
     4   Villalobos, Celeste      13  LST                      41.94
     5   Thomsen, Emily           13  WST                      42.40
     6   Stoddard, Sierra         13  LST                      43.84
     7   Preston, Ellie           13  LST                      57.88
         McDevitt, Zoe            13  LST                        SCR
         Wiser, Molly             13  LST                        SCR
         Katovich, Elizabeth      13  WST                        SCR
         Butriulle, Sarah         14  LST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 68 BOYS 13-14 50Y FREESTYLE
     1   Cassayre, William        14  LST                      29.77
     2   Tveten, Stephen          14  LST                      30.38
     3   Ringel, Aidan            13  LST                      38.61
     4   Holcomb, Adam            13  WST                      39.37
     5   Brine, Torin             13  LST                      50.32
         Runions, Chase           11  LST                        SCR
         D'Atre, Isaac            14  LST                        SCR
         Combs Foster, Dakota     14  WST                        SCR

[Top of Page] [Event List]


Event 69 GIRLS 15-18 50Y FREESTYLE
     1   Deishl, Lexi             16  WST                      29.62
     2   Dougherty, Shannon       18  LST                      33.82
     3   Butler, Holly            15  LST                      33.84
     4   Barragan, Alondra        15  LST                      36.87
     5   Rodriguez, Grace         15  LST                      38.78

[Top of Page] [Event List]


Event 70 BOYS 15-18 50Y FREESTYLE
     1   D'Atre, Dawson           15  LST                      29.88
     2   Daling, Dietrich         18  WST                      31.54
     3   Norby, Josiah            16  LST                      33.73
     4   Holcom, Isaiah           15  WST                    1:03.44

[Top of Page] [Event List]


Event 71 GIRLS 8&UN 100Y FREESTYLE RELAY
     1   LEAVENWORTH A                LST                    1:52.15
          Menna,Caroline     8          Sheffield,Kelsea   8
          Freeland,Cordelia  7          Preston,Hannah     8
     2   WATERVILLE A                 WST                    2:16.03
          Montolvo,Maya      8          Lewis,Rylann       8
          Nelson,Hanna       8          Finkbeiner,Holly   8
     3   LEAVENWORTH B                LST                    2:16.80
          Tveten,Naomi       7          Dirkse,Lydia       6
          Brine,Kikkan       8          Leroy,Jewel        8
     4   WATERVILLE B                 WST                    4:32.16
          Adams,Lauren       5          Lucero,Charlotte   5
          Barnhill,Hannah    5          Holcomb,Rosemary   7

[Top of Page] [Event List]


Event 72 BOYS 8&UN 100Y FREESTYLE RELAY
     1   LEAVENWORTH A                LST                    2:35.09
          Palmer,Jorgen      7          Hyland-Szwarc,Nick 5
          Zehm,Atticus       7          Fallon,Ethan       8
     2   WATERVILLE A                 WST                    2:55.63
          Adams,Dallas       5          Barnhill,Jordan    8
          Hill,Cade          8          Barnes,Branson     6

[Top of Page] [Event List]


Event 73 GIRLS 9-10 100Y FREESTYLE RELAY
     1   LEAVENWORTH B                LST                      33.35
          McLeod,MacKenzie  10          Walters,Makenna    9
          Ising,Mary        10          Nunnally,Paige    10
     2   LEAVENWORTH A                LST                    1:22.38
          Menna,Isabel      10          Tveten,Eliza      10
          Sheffield,Zoey    10          Blue,Rayen        10
     3   WATERVILLE A                 WST                    1:37.10
          Munson,Elsie      10          Hope,Jorja         9
          McCray,Val        10          Petersen,Caroline 10
     4   WATERVILLE B                 WST                    1:56.98
          Kendrick,Kellee    9          Delgadillo,VanEssa 9
          Dunning,Payten    10          Schmidt,Madie      9

[Top of Page] [Event List]


Event 74 BOYS 9-10 100Y FREESTYLE RELAY
     1   LEAVENWORTH A                LST                    1:50.75
          Slette,Cole        9          Slette,Shane       9
          Cappellini,Vaughn  9          Colella,Cino      10
     2   WATERVILLE A                 WST                    2:40.48
          Hill,Spencer      10          Tonseth,Hans       9
          Lucero,Damian      9          Borders,Liam       9
         LEAVENWORTH B                LST                        SCR
          Simon,Michael     10          Drolc,Tieren      10
          Tveten,Jacob       9          D'Atre,Silas       9

[Top of Page] [Event List]


Event 75 GIRLS 11-12 100Y FREESTYLE RELAY
     1   LEAVENWORTH A                LST                    1:17.10
          D'Atre,Kalea      12          Martinez,Anna     12
          Cappellini,Olivia 11          Jenkins,Anne      11
     2   WATERVILLE A                 WST                    1:23.84
          Landon,Zoey       11          Hill,Whitley      12
          Hope,Johnna       12          Deford,Cali       11
     3   LEAVENWORTH C                LST                    1:27.67
          Bailey,Cailin     11          Leroy,Tillie      11
          Walker,Meredith   11          Zehm,Coco         11
         LEAVENWORTH B                LST                        SCR
          Drolc,Hanna       12          McKean,Alma       11
          Palmer-Godsey,Chl 12          Groff,Tiera       12

[Top of Page] [Event List]


Event 76 BOYS 11-12 100Y FREESTYLE RELAY
     1   LEAVENWORTH A                LST                    1:11.50
          Runions,Chase     11          Nunnally,Parker   12
          Fallon,Brendan    11          Tveten,Isaac      12
     2   LEAVENWORTH B                LST                    1:27.68
          Slette,Vincent    11          Villalobos,Anthon 11
          Johnson,Olen      11          Boyd,Spencer      11
     3   WATERVILLE A                 WST                    1:37.89
          Sheridan,Daniel    8          Sheridan,Alexzande 8
          Borden,Cole       11          Katovich,Jack     12

[Top of Page] [Event List]


Event 77 GIRLS 13-14 200Y FREESTYLE RELAY
     1   LEAVENWORTH A                LST                    2:42.61
          Villalobos,Celest 13          Stoddard,Sierra   13
          Zehm,Bijou        13          Palmer,Emma       14
     2   WATERVILLE B                 WST                    3:15.31
          Combs,Seantel     12          Tonseth,Julia     14
          McCray,Claire     14          Lucero,Joslyn     12
         WATERVILLE A                 WST                        SCR
          Thomsen,Emily     13          Adams,Jordan      13
          Katovich,Elizabet 13          Hill,Ashlyn       14

[Top of Page] [Event List]


Event 78 BOYS 13-14 200Y FREESTYLE RELAY
     1   LEAVENWORTH A                LST                    2:30.84
          D'Atre,Isaac      14          Brine,Torin       13
          Ringel,Aidan      13          Tveten,Stephen    14

[Top of Page] [Event List]


Event 79 GIRLS 15-18 200Y FREESTYLE RELAY
     1   LEAVENWORTH A                LST                    2:27.25
          Dougherty,Shannon 18          Barragan,Alondra  15
          Farnsworth,Grace  16          Butler,Holly      15

[Top of Page] [Event List]


Event 80 BOYS 15-18 200Y FREESTYLE RELAY
     1   LEAVENWORTH A                LST                    2:00.17
          Young,James       15          Norby,Josiah      16
          Kostka,Nikolai    17          Cassayre,Austin   18
     2   WATERVILLE A                 WST                    2:41.30
          Holcom,Isaiah     15          Daling,Dietrich   18
          Holcomb,Adam      13          Combs Foster,Dako 14

[Top of Page] [Event List]